برترین مشاور کنکور ایران


بهترین مشاور کنکور ایران چه کسی است

در یک رقابت یا مسابقه اولین چیزی که به ذهن خطور میکند برنده شدن و پیروز شدن است. برای پیروز شدن در هر میدان مسابقه ای نخستین سوالی که پیش می آید این است که چطور می توانم موفق شوم و آیا استعداد لازم برای موفقیت را دارم ؟ اگر استعداد لازم را دارم چطور باید شروع کنم ؟

پیروزی در هر زمینه ای نیازمند یک مربی یا مشاور تخصصی و حرفه ای است. هر چقدر رقابت مورد نظر ما ، مهم و سرنوشت ساز باشد حساسیت ما در انتخاب مشاور یا مربی نیز بیشتر است . لذا سوالی که برای ما مطرح میشود این است که بهترین مربی یا مشاور برای موفقیت من چه کسی است؟!

واقعا بهترین مشاور یا مربی یا راهنما چه کسی هست ؟

آیا لزوما همه  افرادی که در گذشته فوتبالیست های خیلی خوبی بودن الان مربی های فوتبال خوبی هستن؟

قطعا خیر

کسی ممکن  است به واسطه نبوغ ذاتی خودش و انتخاب یک مسیر درست که مختص خودش بوده موفقیت و پیروزی کسب کرده اما لزوما این شخص نمیتوناند با استفاده از همان راهکارها به صورت تجربی به عنوان مشاور و مربی  ،موفقیت بقیه افراد رو تضمین کند.

موفقیت در کنکور مثل موفقیت در فوتبال هست وانتخاب بهترین مشاور تحصیلی و کنکور بسیار مشابه انتخاب بهترین مربی فوتبال برای یک یک تیم ( یا مربی خصوصی برای یک بازیکن )است.

یک بازیکن حرفه ای و موفق در فوتبال لزوما نمیتواند یک مربی حرفه ای فوتبال شود. همان طور که کسی که در کنکور موفق شده یا جز رتبه های برتر بوده لزوما نمیتواند مشاور تحصیلی خوبی باشد.

در فوتبال رده های مختلفی وجود دارد مانند نونهالان،نوجوانان،جوانان،امید و بزرگسالان

در تحصیل هم رده های مختلفی وجود دارد ،ابتدایی،دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه و کنکور

در فوتبال هدف این است که داوطلب بتواند به رده بزرگسالان برسد و در انجا نیز بدرخشد

در تحصیل هدف این است که داوطلب در کنکور بدرخشد

در ورزش فوتبال ممکن است از تعداد علاقمندان زیاد این رشته ،تعداد کمی بازیکن در هر رده سنی موفق باشند .

در تحصیل هم با توجه به جامعه آماری بالا دانش آموزان  در هر رده ،تعداد کمی هستند که نمرات کامل هر دوره را کسب میکنند

در فوتبال بسیاری از افراد حتی در یک رده هم موفق نمیشوند همان طور که در تحصیل بسیاری افراد در هیچ دوره ای نمرات کامل نمی گیرند( مثلا تمام نمرات دوره ۲۰ شود).

پس در هر دو گروه غالب افراد به موفقیت نمی رسند

در فوتبال افرادی که در یک دوره وحتی چند دوره موفق می شوند لزوما وارد بزرگسالان نمیشوند و نمیدرخشند

در تحصیل لزوما افرادی که همیشه معدل ۲۰ داشته اند در کنکور نمی درخشند.

با انجام مطالعه و تحقیق میان بازیکنانی  که در فوتبال ستاره شده اند یافتیم که لزوما این افراد در همه رده های سنی قبلی موفق نبوده اند

با انجام مطالعه بین پذیرفته شدگان موفق در کنکور نیز به این نتیجه رسیدیم که لزوما این افراد در همه رده های تحصیلی قبلی عالی نبوده اند.

بازیکنان موفق در فوتبال  تعدادشان کم نیست و هر کدامشان مسیر موفقیتشان متفاوت است

رتبه های موفق در کنکور نیز تعدادشان کم نیست و هر کدام مسیر متفاوتی داشته اند

همون طور که در فوتبال راه رسیدن به موفقیت از یک مربی خاص عبور نمیکنه برای موفقیت در کنکور هم لزوما یک مشاور خاص نمیتواند موفقیت را تضمین کند

پس انتخاب  بهترین مشاورکنکور یا بهترین مربی فوتبال نسبی هست

طبق تحقیقات و استاندارد های فوتبال مربی فوتبال باید مدارج مربیگری را گذرانده باشد و یک مربی حرفه ای مدارک و دوره های مرتبط با مربیگری را گذرانده است.

طبق تحقیقات و استاندارد های آموزشی مشاور تحصیلی میبایست تحصیلات مرتبط داشته باشد و دوره های نوین مشاوره تحصیلی را گذرانده باشد.

اینها شرط لازم هستند و شرط کافی نیستند کما اینکه بسیاری از افرادی که مدارک و مدارج لازم را دارند ولی اصلا مربی فوتبال یا مشاور کنکور موفقی نیستند.

مهمترین ابزار برای موفقیت قرارگرفتن در یک مسیر درست است که توسط مشاور یا مربی تعیین میشود

با توجه به مقایسه هایی که انجام دادیم، برای انتخاب بهترین مشاور کنکور باید به چه باید ها و نباید هایی هایی توجه کنیم؟

بهترین مشاور کنکور رو از بین افراد فارغ التحصیلی  انتخاب کنیم که تحصیلات مرتبط داشته باشند

دانشجو ها، رتبه برتر ها، و رشته های نا مرتبط را انتخاب نمیکنیم

بهترین مشاور باید علی رغم جوان و انرژیتیک بودن بروز باشد و تجربه مشاوره بالایی داشته باشد

هیچ سایت یا روزنامه یا خبرگزاری صلاحیت رتبه بندی بهترین مشاور کنکور را ندارد و انتخاب فرد نمونه یا برتر مربوط به سازمان استاندارد یا شرکت های وابسته به سازمان استاندارد است و البته انتخاب بهترین شخص در یک زمینه شغلی، نسبی هست.

بهترین مشاور کنکور قطعا به همه فاکتور های موفقیت در کنکور توجه میکند پس حتی از خدماتی که یک مرکز ارایه می کند میتوان بسیاری از مراکز مشاوره تحصیلی را فیلتر کرد

بهترین مشاور کنکورجلسات مشاوره تحصیلی را شخصا برگزار می کند و از دستیارانش جهت مشاوره استفاده نمیکند که با توجه به این عامل ۹۰ درصد مراکز از انتخاب های شما حذف میگردند

بهترین مشاور کنکور برنامه ریزی درسی هفتگی یا ماهیانه یا سالیانه ندارد و روزانه برنامه ریزی انجام می دهد

تعداد زیادی از مراکز با این معیار فیلتر خواهند شد .

بهترین مشاور کنکور قطعا عمل برنامه ریزی درسی روزانه را خودش انجام می دهد و برای برنامه ریزی درسی از سایرین که متخصص نیستند کمک نمیگیرد. که متاسفانه بسیاری از مشاوران تحصیلی خودشان برنامه ریزی درسی را انجام نمی دهند

همان طور که موسساتی که بیشترین تبلیغ را انجام میدهند بهترین موسسه نیستند پس قطعا بهترین مشاور کنکور نیز نیاز به تبلیغات گسترده ندارد .

بهترین مشاور کنکور که خودش مشاوره و برنامه ریزی انجام می دهد قطعا تعداد محدودی داوطلب را میتواند ثبت نام کند و کسی که تعداد داوطلبان ثبت نامی اش محدود هستند دلیلی برای تبلیغ یا جذب با روش های مختلف ندارد و دلیلی برای اثبات خودش ندارد،چون شرایط ثبت نام فقط برای تعداد کمی داوطلب وجود دارد.

ارتباط برقرار کردن با مشاور بسیار مهم است ممکن است کسی با یک مشاور ارتباط خوبی برقرار کند و داوطلب دیگر نتواند ارتباط خوبی بگیرد . این ربطی به ضعف یا قوت مشاور ندارد ولی مهم است برای نتیجه گرفتن با مشاوری کار کنیم که با شخصیت ، صحبت ها و برنامه هایش ارتباط بهتری برقرار کنیم و اعتماد کامل داشته باشیم

مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری هر دو می تواند به داوطلبان کمک کند ،نباید معیار بهترین مشاور را نزدیک بودن به مشاور و مشاوره حضوری در نظر گرفت .

همان طور که هزینه بهترین مربی ، بهترین پزشک،ممکن است گرانتر از سایرین باشد هزینه کار با بهترین مشاور کنکور ممکن است گرانتر از کار کردن با سایر مشاورین کنکور باشد . ولی دقت کنیم که  لزوما هر گرانی نیز دلیل بر خوب بودن نیست.

بهترین مشاور کنکور و یا تحصیلی میتواند فقط نحوه عملکرد خودش را تضمین کندو ارایه همه خدماتی که در نظر گرفته شده را تضمین نماید اما هیچ وقت یک مشاور تحصیلی و کنکور خوب نتیجه داوطلب را تضمین نمیکند، چون داوطلب قرار است در کنکور شرکت کند و مشاور کار راهنمایی و هدایت داوطلب را بر عهدا دارد و نتیجه نهایی توسط خود داوطلب رقم میخوردو این مساله تحت کنترل مشاور نیست که بخواهد آن را تضمین نماید.

بهترین مشاور کنکور همیشه در دسترس داوطلب است و در زمان مناسب به سوالات داوطلب پاسخ می دهد و تصمیمات را در لحظه مناسب اتخاذ میکند. برخی از مشاوران ممکن است چندین شغل دیگر داشته باشند و همیشه در دسترس نباشند و این موجبات نگرانی داوطلب را فراهم میکند . البته در دسترس بودن مشاور به معنای پیگیری توسط مشاور نیست و این داوطلب است که باید پیگیر جلسات مشاوره و پاسخ سوالات خود باشد. افرادی که فکر میکنند مشاور باید پیگیری کند و داوطلب را هل بدهد قطعا هدف  ندارند وهنوز متوجه معنی واقعی مشاور تحصیلی نیستند.

دکتر مصطفی شهداد،مشاور تحصیلی

جهت رزرو جلسه مشاوره با دکتر شهداد به منو رزرو مراجعه کنید

۴.۴/۵ - (۵ امتیاز)

مقالات مرکز مشاوره تحصیلی شهداد

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات