نرم افزار بانک اطلاعات تحصیلی

انتخاب رشته، دانشگاه و مسیر تحصیلی قطعاً یکی از انتخاب‌ های مهم و سرنوشت‌ساز درطول زندگی‌ هر فرد است؛ چراکه قرار گرفتن در یک مسیر تحصیلی برای افراد گوناگون با توجه به روحیات و قابلیت های ذهنی و جسمی که دارند و علایق و اهدافی که دنبال می کنند، زندگی آینده آنها را رقم می زند. جوانان معمولاً با تحصیلات عالی و سال هایی که برای آن صرف می کنند آینده شغلی خود را رقم می زنند و ضمن پرورش روح و ذهن خود، در جامعه برای خود جایگاه اجتماعی و اقتصادی می یابند. به همین دلیل انتخاب مسیر تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اگر در آن اشتباهی صورت بگیرد، جبران آن بسیار سخت و گاهی غیرممکن خواهد بود.
بسیاری افراد پس از صرف سالیان دراز از دوران نوجوانی و جوانی و پشت سر گذاشتن روزها و شب های پر دلهره و استرس تحصیل بالاخره موفق به کسب مدارک تحصیلی عالی و ورود به بازار کار می شوند. درست در این مرحله عده زیادی از جوانان متوجه می شوند که علاقه ای به رشته و کار خود ندارند، یا رشته و کار انتخابشان مناسب با روحیات و توانایی های ایشان نیست. عده ای پر از ایده و خلاقیت هستند و حس می کنند دانشگاه تنها روح خلاق آنها را مبحوس کرده است. اینجاست که آشفته از خود می پرسند چرا من این رشته را انتخاب کردم؟ این افراد زمانی بیش از پیش سرخورده می شوند که از یک طرف در طول دوران تحصیل نمی دانسته و کسی نیز به آنها نگفته است که حداقل یک مهارت فنی و عملی را فرا گیرند و از طرف دیگر هم داشتن مدارک تحصیلی عالی سطح توقع ایشان از اشتغال را بالابرده است، به گونه ای که پرداختن به برخی کسب و کارها را نمی پسندند و در شان خود نمی دانند و همین مسئله خود مزید بر علتی شده تا از بسیاری فرصت های شغلی باز مانند.

از آنجا که انتخاب رشته تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، تنها آگاهی و اشراف کامل به این عوامل، می‌تواند فرد را در انتخابی صحیح و شایسته یاری رساند. تناسب رشته های تحصیلی با توانایی های ذهنی، استعداد و علاقه افراد و کسب مهارت های علمی و عملی لازم برای ورود به بازار کار تنها زمانی اتفاق می افتد که هر فرد ضمن شناخت خود و ابعاد وجودی خویش، به جزئیات مربوط به مسیر تحصیلی نیز تسط کافی و وافی داشته باشد. بدیهی است در صورت داشتن دانش همه جانبه می توان انتخاب رشته، دانشگاه و به طور کلی مسیر تحصیلی را با در نظر گرفتن همه جوانب تعیین نمود. یک رشته خاص می تواند انگیزه های فردی، اجتماعی و اقتصادی داوطلب را همگام با هم جهت دهی کند و با انتخاب آن رشته خاص، وی چندین عامل را با هم و یکجا صاحب شود.

با وجود اهمیت انتخاب آگاهانه در شکل گیری آینده افراد، متاسفانه بسیاری از افراد آشنایی چندانی با رشته ها، دانشگاه ها، نظام آموزشی و به طور کلی اطلاعات تحصیل در داخل و یا خارج از کشور ندارند. در عین حال، مجموعه ای جامع و به روز که بتواند اطلاعات مختلف تحصیلی را به صورت یکجا و طبقه بندی شده ارائه دهد نیز وجود نداشت. از این رو خلاء وجود بانک اطلاعات تحصیلی به خوبی حس می شد. ما با اشراف کامل به این موضوع بر آن شد تا با گرداوری، طبقه بندی، ساماندهی و به روز رسانی اطلاعات جامع و مستند تحصیلی در شاخه های گوناگون، مطابق با جدیدترین مصوبات نظام آموزشی کشور به تهیه مجموعه ای ارزشمند که بتواند پاسخ گوی نیاز همه جانبه دانش آموزان دوره متوسطه، دانشجویان، اولیا و مشاورین مدارس و مراکز آموزشی، مشاوران تحصیلی، خانواده ها و کلیه علاقه مندان باشد اقدام نماید. مجموعه ای ارزشمند که پس از چند سال تلاش مداوم هم اکنون با اخذ تمامی مجوزهای لازم تحت عنوان “نرم افزار بانک اطلاعات تحصیلی ” در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

شایان ذکر است، این نرم افزار با ۱۲ منو مجزا که در بر گیرنده اطلاعات گوناگون تحصیلی در شاخه ها و موضوعات گوناگون می باشد، برای بحث هدایت تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه اول و انتخاب رشته و ورود به آموزش عالی دانش آموزان دوره متوسطه دوم بسیار کاربردی بوده و همچنین به مشاوران تحصیلی برای ارائه مشاوره های همه جانبه به دانش آموزان و دانشجویان کمک قابل توجهی خواهد نمود.

جهت سفارش این محصول از طریق دایرکت صفحه اینستاگرام مشاوره تحصیلی شهداد اقدام فرمایید.