مصرف قهوه برای دانش آموزان، مفید یا مضر؟|مشاوره تحصیلی شهداد

قهوه علاوه بر فواید زیادی که برای سلامتی بدن انسان دارا می باشد و باعث شادابی و هوشیاری او می‌شود، می تواند به بهتر شدن کارکرد ذهن نیز کمک نماید. قهوه‌ای که روزانه استفاده می نمایید ، بیشتر از یک نوشیدنی است. قهوه بر کارکرد ژن و سلولهای شکسته ،به وسیله فرایند فراگیری اثر می‌گذارد.
مصرف یک فنجان قهوه ممکن است به روند ترمیم این آسیب ها کمک کند. در مارس ۲۰۱۶ مطالعه‌ای توسط دانشمندان مرکز تحقیق و بررسی مولکولی مواد غذایی بر روی قهوه نشان داد که ، نوشیدن قهوه می‌تواند زمان ترمیم مولکول‌های دی ان ای را به مدت دو ساعت کاهش دهد . در این بررسی ، تیمی از دانشگاه کایزرسلاوترن آلمان مقدار ۲۰۰ میلی‌لیتر قهوه را طی هشت ساعت و در چهار نوبت به ۱۳ مرد سالم خوراندند. سپس نمونه خون آنها برای ارزیابی مولکول های دی ان ای سالم گرفته و بررسی شد . نمونه‌ها حاکی از کاهش شکستگی در مولکول دی ان ای در دوساعت اول مصرف قهوه بودند. در طی هشت ساعت بیش از ۳۰ درصد آسیب های مولکولی در دی ان ای سلولها نسبت به قبل از مصرف قهوه ، کاهش یافته بود.
البته موضوع حفاظت قهوه از مولکول‌های دی ان ای باید مورد بررسی و مطالعه‌ی بیشتری قرار بگیرد . همانطور که مطالعات فراوانی تاثیر مثبت قهوه بر علیه بیماریهایی چون دیابت نوع ۲ ، بیماریهای کبدی و سرطان سینه را اثبات کرده‌اند.

در نتیجه سعی کنیم با رعایت تعادل در مصرف قهوه از مزیت های نوشیدن قهوه بهره مند شوید.

لطفا سبک زندگی هوشمندانه ای داشته باشید.

۴/۵ - (۷ امتیاز)

مقالات مشاوره تغذیه

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات