قبولی پزشکی بدون کنکور

چالش های داوطلبان کنکور

یکی از بزرگترین چالش های داوطلبان کنکور در ایران ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی ، داروسازی، فیزیوتراپی و سایر رشته های پیراپزشکی است. داوطلبان دوره دوم متوسطه در ایران برای این رشته های پر طرفدار گروه علوم پزشکی هرسال در ماراتن کنکور شرکت میکنند تا بتوانند در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی وارد دانشگاه شوند اما به دلیل محدودیت ظرفیت در رشته های تاپ، مانند رشته پزشکی، رشته دندانپزشکی، رشته داروسازی ، رشته فیزیوتراپی وهمچنین تعداد شرکت کنندگان زیاد در گروه آزمایشی علوم تجربی فقط تعداد محدودی پذیرفته میشوند و بخش اعظم داوطلبان کنکوری در رشته هایی مجبور به تحصیل می شوند که تمایل چندانی به تحصیل در آن رشته ها ندارد.
بدیهی است درایران رشته هایی که تعداد متقاضیان بالاست امکان ورود به دانشگاه بدون کنکور وجود ندارد. بخشی از داوطلبان، پشت کنکور تجربی می مانند تا در سال بعد شانس خود را امتحان کنند که شانس موفقیت این افراد هم بر اساس آمارسال های قبل بسیار پایین است.

 

تحصیل پزشکی در خارج ازکشور

گروه دیگری از داوطلبان نیز که ورود به این رشته ها برایشان مهمتر از ورود به دانشگاه است و امید چندانی از طریق پذیرش با کنکور ندارند تصمیم میگیرند برای ادامه تحصیل به خارج از ایران بروند. تعدادی از داوطلبان نیز اصلا تمایلی به تحصیل و زندگی در ایران ندارند و میخواهند برای ادامه تحصیل بعد از دیپلم به خارج از ایران بروند. اما نکته مهم اینجاست که اصلاً دیپلم ایران مورد تایید سایر کشور ها نیست و داوطلبانی که میخواهند برای ادامه تحصیل به خارج از ایران بروند دچار مشکلات زیادی می شوند.

لذا میبایست به وکلای مهاجرتی کشور مقصد مراجعه کنند و با صرف هزینه های زیاد درخواست پذیرش تحصیلی بدهند. با توجه به اینکه مدرک دیپلم ایران مورد تایید نیست داوطلبان نمی توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند و میبایست از کالج ها پذیرش بگیرند تا واحد هایشان را تطبیق دهند و تعدادی واحد دیگر پاس کنند که این دوره معمولا یکسال تا دو سال طول میکشد.( مانند دوره های فاندیشن و ای لول) درطول این دوره ،هزینه ، زمان و انرژی زیادی صرف میکنند تا شاید بتوانند بعد از فارغ التحصیلی و کسب حد نصاب های لازم وارد دانشگاه شوند .گرچه تعداد افرادی که با این روش موفق به ورود به دانشگاه نمی شوند نسبت به داوطلبانی که وارد دانشگاه می شوند بسیار بیشتر است.

با توجه به اینکه پذیرش پزشکی در کنکور ایران بسیار دشوار است و اقدام برای پذیرش تحصیلی خارج از کشور نیز مسیر زمانبر، هزینه بر و پر ریسکی است اما راه مناسبتری برای پزشکی بدون کنکور نیز وجود دارد که از هر لحاظ به مسیر های قبلی برتری دارد.
انتظار نداشته باشید موسسات کنکور و موسسات مهاجرتی این راه طلایی را به شما نشان دهند!

کلید طلایی قبولی بدون کنکور پزشکی

راه طلایی پزشکی بدون کنکور

راه طلایی برای پزشکی بدون کنکور، دندانپزشکی بدون کنکور،  دارو سازی بدون کنکور و حتی سایر رشته های علوم انسانی و علوم ریاضی ، هنر و … مسیری است که کمترین هزینه، کمترین زمان و کمترین ریسک را برای رسیدن به رویاهایتان خواهد داشت.
بدون تردید بهترین روش برای ورود بدون کنکور به رشته دلخواه شما ، اخذ دیپلم کانادایی است.
شما با اخذ دیپلم کانادایی بصورت انلاین درهرشهر یا کشوری که باشید ،از معتبرترین مدارس کانادایی مدرک بین المللی دریافت میکنید. اخذ دیپلم دبیرستانهای کانادا بصورت آنلاین نیاز به مدرک زبان ندارد، بدون محدودیت سنی است و در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید می توانید جهت دریافت آموزش ها به پنل کاربری خود وارد شوید و توسط اساتید رسمی آموزش و پرورش کانادا آموزش ببینید .

معجزه دیپلم کانادایی

شما با داشتن دیپلم کانادایی از یکی ازدبیرستان های کانادا می توانید بدون کنکور و آزمون ورودی و بدون مصاحبه با صرفه جویی در زمان و هزینه وارد رشته دلخواه خود در هر کشوری شوید .بدین وسیله شما نیاز به ورود به کالج نخواهید داشت و ۲ سال زودتر از دوستان خود مستقیما وارد دانشگاه می شوید.معیار ورود به دانشگاه معدل دیپلم کانادایی شماست و نمرات قبلی شما در ایران تاثیری ندارد.
مدت زمان اخذ دیپلم برای دانش آموزان سال آخر و یا فارغ التحصیلان کمتر از ۱۰ ماه است. دانش آموزانی که در مقاطع پایین تر هستند نیز میتوانند از سال های پایین تر وارد مدرسه کانادایی شوند و تا سال دوازدهم آمادگی بهتری کسب کنند.
منطق نیست ما هر تنش و فشاری را تحمل کنیم و به جسم و روان خود آسیب بزنیم تا شاید شغل دلخواه خود را داشته باشیم.اگر در طی مسیر دچار آسیب شویم، مدرک دانشگاهی یا شغل نمی تواند سلامت ما را برگرداند و ما پزشک بیمار نیاز نخواهیم داشت.

 

هوشمندانه قدم بردار

ما برای کنکور و آزمون و تنش به دنیا نیامده ایم ، بلکه باید به دنبال هوشمندانه ترین مسیر برای تحقق اهداف خود باشیم.
مرکز مشاوره تحصیلی شهداد در راستای تسهیل مسیر موفقیت شما عزیزان با اخذ نمایندگی انحصاری برجسته ترین دبیرستان آنلاین کانادا یعنی مدرسه کانادایی سوفیو، تنها مرکز معتبر و رسمی جهت ثبت نام در مدرسه کانادایی با هدف اخذ دیپلم کانادایی در ایران است. لازم به ذکر است که دیپلم کانادایی در سراسر جهان معتبر بوده وهیچ تفاوتی بین دیپلم حضوری کانادا و دیپلم آنلاین کانادا وجود ندارد و مدرک شما مستقیما توسط وزارت آموزش و پرورش کانادا صادر می شود.
ضمنا شهریه مدارس آنلاین کانادایی به مراتب ارزانتر از دیپلم حضوری کاناداست و نیاز به ویزا نیز ندارد . اما بعد از اخذ دیپلم برای ورود به دانشگاه با کسب حد نصاب نمره مدرسه کانادایی سوفیو نسبت به پذیرش شما اقدام خواهد کرد و به سادگی برای ادامه تحصیل در هر کشوری ویزا دریافت میکنید.

شایان ذکر است که در بسیاری از کشور ها دکترای پیوسته برای رشته های تاپ علوم پزشکی وجود ندارد و افراد در دو مرحله میتوانند دکترا بگیرند. بدیهی است کشور هایی که دکترای پیوسته پزشکی دارند نیز مدرک معتبر دبیرستان های کانادا را میپذیرند.
جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید وارد لینک زیر شوید و درخواست مشاوره خود را ثبت کنید. مشاورین ما جهت راهنمایی دقیق ، در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.

۵/۵ - (۳۰ امتیاز)

مقالات مرکز مشاوره تحصیلی شهداد

پزشکی بدون کنکور

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات