شرایط تحصیل در کشور سنگاپور|مشاوره تحصیلی شهداد

درباره کشور سنگاپور

سنگاپور که پایتخت آن نیز شهر سنگاپور است کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا بوده و زبان های رسمی آن انگلیسی ، چینی ، مالایی و تامیل می باشد. تنوع زبانی و فرهنگی موجب شده که مردم آن به بیش از ۲۰ زبان مختلف تکلم کنند. اما زبان انگلیسی به صورت رسمی در مدارس آن کشور آموزش داده می شود. تنوع مذهبی نیز در کشور سنگاپور دیده می شود اما مذهب حدود نیمی از مردم این کشور تائو و بودایی ست. کشور سنگاپور برخلاف وسعت کوچک خود از لحاظ کیفیت آموزش و زندگی هم تراز کشورهای آمریکا و انگلستان است و هزینه های زندگی نیز به نسبت دیگر کشورهای آسیایی بالاتر است.

دانشگاه های سنگاپور

از ۳۴ دانشگاه موجود در کشور سنگاپور ۶ مورد آن دولتی هستند که در این میان دو دانشگاه NUS (دانشگاه ملی سنگاپور) و NTS (دانشگاه فنی نانیانگ) از رتبه بالایی در رنکینگ جهانی برخوردارند. به گونه ای که در ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. در ادامه به معرفی این دو دانشگاه خواهیم پرداخت.

NUS یا به عبارتی National University of Singapore برترین دانشگاه ملی کشور سنگاپور می باشد. این دانشگاه درمیان دانشگاه های جهان در رتبه ۱۲ قرار دارد. رشته هایی از قبیل مکانیک، شیمی، عمران، مهندسی برق، معماری، علوم بیولوژیکی، جغرافی، علوم محیط، علوم مواد، سیاست و زبانشناسی در دانشگاه ملی سنگاپور در تمام مقاطع تدریس می شوند.

تحصیل در مدارس سنگاپور

زبان تحصیل در سنگاپور به زبان انگلیسی می باشد به همین دلیل برای تحصیل در مدارس سنگاپور باید دانش آموزان در یک آزمون ورودی شرکت کنند . نیازمندی های این آزمون دانش زبان انگلیسی و ریاضی می باشد . کودکان کمتر از ۶ سال در پیش دبستانی به تحصیل می پردازند . دانش آموزان از سن ۶ تا ۱۶ سالگی در مدارس سنگاپور مشغول به تحصیل می شوند . دانش آموزان برای تحصیل در کشور سنگاپور نیاز به ویزای تحصیلی و قیم می باشند .

قیم می تواند یکی از دو شخص زیر باشد:

  • یک شهروند سنگاپوری یا شخصی با اقامت دائم سنگاپور که حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد
  • والدین دانش آموز که در سنگاپور اقامت دارند و یا به کار مشغول هستند.

تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی

رشته های پر طرفدار جهت تحصیل کارشناسی در سنگاپور عبارتند از :

  • تحصیل در رشته مدیریت امور بازرگانی
  • تحصیل در رشته مدیریت مالی
  • تحصیل در رشته مدیریت ، سازماندهی و رهبری
  • تحصیل در رشته مهندسی محیط

دانشجویان از طریق وب سایت ها می توانند جهت تحصیل در سنگاپور اقدام کنند و بعد از پذیرش مدارک خود را آماده کنند . دانشجویان همچنین می توانند قبل از ورود به دانشگاه های سنگاپور در دوره های آمادگی لیسانس و زبان انگلیسی شرکت کنند . تحصیل کارشناسی در سنگاپور دو زبانه می باشد یعنی ترکیبی از زبان های انگلیسی و یکی از زبان های مالایی، ماندارین یا تامیل صورت پذیرد. برای تحصیل در سنگاپور مدارک زبان آیلتس، تافل و C1 پیشرفته قابل قبول می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور

تحصیل کارشناسی ارشد در سنگاپور دوبار در سال در ماه های اوت و ژانویه پذیرش می کنند، معمولاً تعداد درخواست های تحصیل در سنگاپور از ظرفیت موجود در دانشگاه ها بیشتر می باشد بنابراین دانشجویان باید شایستگی خود را برای تحصیل در سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد ثابت کنند . ارائه مدرک کارشناسی جهت تحصیل در این مقطع الزامی می باشد .

تحصیل دکترا در سنگاپور

برای تحصیل دکترا در سنگاپور باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید . اریابی برای تحصیل در این مقطع براساس سوابق تحصیلی و مدرک تحصیلی، توصیه نامه ها، نمرات آزمون های مورد نیاز و تجربه کار مرتبط انجام می باشد . تحصیل در کشور سنگاپور در مقطع PhD  ۴ الی ۵ سال می باشد .  هر دو گزینه پاره وقت و تمام وقت برای مطالعات دکترا سنگاپور امکان پذیر می باشد. دانشجویان می توانند با اساتید راهنما با سوپروایزر برای موضوعات خاص مکاتبه  کنند . برای اخذ پذیرش تحصیل در این مقطع ممکن است از شما مدرک GRE، GMAT یا GATE درخواست شود.

هزینه های تحصیلی در سنگاپور

به طور کلی شهریه دانشگاه ها در کشور سنگاپور نسبت به نوع و امتیاز دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. به عنوان مثال شهریه دانشگاه NUS از۱۵۰۰۰  دلار سنگاپور تا ۵۰۰۰۰ دلار سنگاپور متغییر است.اما به طور متوسط شهریه سالانه ۱۴۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد. دیگر هزینه های مربوطه (شامل خانه ، مالیات و باقی هزینه ها ) حدودا سالانه ۱۰۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد.البته امکان دریافت کمک مالی برای تحصیل در کشور سنگاپور نیز برای تمام دانشجویان بومی یا بین المللی وجود دارد. دانشجویان بین المللی درعوض این کمک مالی می بایست حداقل به مدت ۳ سال برای یک شرکت ثبت شده در سنگاپور کار کنند. این مدت برای رشته های پزشکی بیشتر است.

موسسه Agency for Science, Technology and Research یا A*STAR یک موسسه تحقیقاتی است که بورس های مختلفی برای حمایت دانشجویان با استعداد تهیه کرده است که از میان آنها بورس Singapore International Graduate Award یا SINGA برای دانشجویان ایرانی مناسب تر به نظر می رسد.

SINGAجایزه ای است که به دانشجویان کشورهای مختلف با داشتن شرایط نتایج و موفقیت های عالی درسی در دوره های لیسانس و یا فوق لیسانس و علاقه شدید به تحقیق برای کسب مدرک دکترا ( PhD ) در حوزه های علمی و مهندسی در دانشگاه های سنگاپور اعطا می شود. دانشجویانی می توانند از این بورس استفاده کنند که شهروند کشور سنگاپور نبوده و یا در آن کشور اقامت نداشته باشند و یا قبلا در یکی از دانشگاه های سنگاپور تحصیل نکرده باشند.در واقع SINGA برای دانشجویانی است که برای اولین بار در سنگاپور مشغول به تحصیل می شوند و قبلا در دانشگاه های NUS و NTU و دیگر دانشگاه های سنگاپور دوره لیسانس یا فوق لیسانس را نگذرانده باشند A*STAR برای دانشجویانی که قبلادر سنگاپور مشغول تحصیل شده اند، بورس های دیگری را در نظر گرفته است که با مراجعه به سایت A*STAR می تواند از شرایط آنها اطلاع یابید. A*STAR اغلب هر سال به ۲۴۰ نفر این جایزه را اعطا می نماید. دوره دکترا با این بورس حداکثر ۴ سال است.

تحصیل در خارج از کشور

0 0 رای
Article Rating
اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات