انجمن هیدرولیک ایران|مشاوره تحصیلی شهداد

انجمن هیدرولیک ایران یکی از پرسابقه ‌ترین گروه‌های مهندسی در ایران است که از سال ۱۳۷۳ کار خود را آغاز نموده است. انجمن با هدف شناساندن جایگاه حرفۀ هیدرولیک و کارشناسان آن و نیز ایجاد همکاری و هماهنگی بین ایشان در زمینه‌های علمی،‏ کاری و پژوهشی تشکیل شده است. اعضای انجمن از بین کارشناسان و متخصصان دانش آموختۀ رشته‌های مهندسی عمران، مهندسی آب، مهندسی مکانیک و سایر رشته‌های وابسته که در زمینۀ هیدرولیک فعالیت می‌نمایند، انتخاب شده‌اند. انجمن تاکنون گام‌های موثری در زمینۀ هماهنگی فعالیت ‌های حرفه ‌ای، تدوین ضوابط کاری، تهیۀ آیین ‌نامه ‌ها، برپایی همایش‌ های علمی و فنی، انتشار نشریه ‌های خبری و علمی و نیز برقراری ارتباط با نهاد های داخلی و بین‌ المللی فعال در زمینۀ هیدرولیک برداشته است

 

اهداف اصلی انجمن:

ایجاد و تحکیم روابط علمی و تحقیقاتی در سطح ملی و بین‌المللی بین محققان و متخصصانی که به‌گونه ‌ای با علم هیدرولیک سروکار دارند.

همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی درزمینه ارزیابی و بازنگری طرح‌ ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در موضوع فعالیت انجمن.

ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیلی از محققان، استادان و دانشجویان ممتاز و همچنین فعالان پیشکسوت بخش آب.

ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در حوزه تخصصی انجمن.

تشکیل گردهمایی علمی در سطح ملی، منطقه‌ ای و بین‌المللی.

انتشار کتب و نشریات علمی.

مشارکت مؤثر در تصمیم‌گیری‌ ها و برنامه ‌ریزی‌های کلان و ارائه راهکار یا نقدهای مفید درزمینه ی امور اجرایی آب.

 

کمیته ‌های علمی انجمن:

کمیته سازه ‌ها و مدل ‌های هیدرولیکی

کمیته مهندسی رودخانه

کمیته هیدرولیک دریا و سواحل

کمیته هیدرودینامیک و هیدرولیک محاسباتی

کمیته هیدرولیک محیط ‌زیست

کمیته مدیریت سیستم ‌های هیدرولیکی

کمیته سیستم‌های انتقال و شبکه‌های توزیع

کمیته ماشین‌های آبی

هیدرولیک آب ‌های زیرزمینی

 

فعالیت‌ های انجمن:

برگزاری کنفرانس هیدرولیک ایران به ‌صورت سالانه با مشارکت دانشگاه‌ های کشور

انتشار مجله علمی- پژوهشی هیدرولیک

برگزاری دوره ‌ای کارگاه ‌های آموزشی و سخنرانی های علمی

تلاش برای راه اندازه شاخه ‌های دانشجویی و استانی

برگزاری شش دوره المپیاد هیدرولیک ایران

تجلیل از پیشکسوتان دانشگاهی کشور

انتخاب و تشویق پایان ‌نامه برتر دانشجویی

انتشار خبرنامه هیدرولیک

تدوین سرمقاله ‌هایی در نقد مسائل آب کشور

برگزاری بازدید های علمی

انجام ممیزی علم هیدرولیک در سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۱ (با کارفرمایی نهاد ریاست جمهوری)

انتشار اخبار مربوط به آب کشور

برگزاری مسابقات ملی به هدف افزایش آگاهی و جلب نظر عموم مردم و ارتباط مستمر با اعضا از طریق سایت رسمی انجمن

راه ‌اندازی سامانه پیام کوتاه، اطلاع ‌رسانی و نظرسنجی مستقیم از اعضا

 

ساختار انجمن

نظر به برنامۀ راهبردی انجمن هیدرولیک ایران، ساختار سازمانی این انجمن در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۵، به شرح زیر مورد بازنگری و تصویب هیئت مدیره قرار گرفت:

 

حوزه‌ های ستادی

مدیریت اجرایی: حوزۀ مدیریت اجرایی، مسئولیت تعریف، برنامه‌ریزی، تجهیز، سازماندهی، هدایت، اجرا، پیگیری، نظارت و پایش و پشتیبانی کلیۀ عملیات اجرایی انجمن را برای تحقق اهداف عالیۀ تبیین ‌شده از سوی هیئت ‌مدیره برعهده دارد.

توسعۀ کسب‌وکار: تعریف سیاست‌های کلان در عرصۀ ارتباط با اعضا، مشتریان، و بازار هدف و در نتیجه تاثیر گذاری در تعاریف ساختاری محصولات و خدمات انجمن مطابق انتظارات بازار هدف، سازماندهی، تعریف، تجهیز اقدامات لازم برای بازاریابی، بازار سازی، بازار گردانی و عرضۀ محصولات و خدمات.

عملیات و توسعۀ محصول: تعریف سیاست‌ های کلان، برنامه ‌ریزی، سازماندهی و مدیریت عملیاتی توسعه و عرضۀ محصولات و خدمات مطابق انتظارات تعیین شده از سوی مدیریت توسعۀ کسب ‌و ‌کار.

 

حوزه‌ های عملیاتی

شبکۀ اعضا: برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرای کلیۀ اقدامات لازم برای جدب، نگهداری، انگیزش و توسعۀ اعضا انجمن و ارائۀ خدمات و محصولات مربوطه (محصولات، عضویت، مشاوره، نظارت و اجرا و محصول کاریابی) مطابق سیاست‌های کلان تعریف‌شده در این حوزه.

بازاریابی: مشارکت در تعریف سیاست‌ها، برنامه‌های بازاریابی و عرضۀ کلیۀ محصولات انجمن، بازاریابی، مدیریت، سازماندهی، تعریف، تجهیز اقدامات لازم برای بازاریابی، بازارسازی، بازارگردانی و عرضۀ محصولات و خدمات.

آموزش و پژوهش: سیاست‌گذاری، مدیریت، برنامه‌ریزی، تجهیز، تعریف، سازماندهی و اجرای کلیۀ فعالیت‌های آموزشی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای آموزشی و انتشارات (محصولات آموزشی، کتب و نشریات) در راستای سیاست‌های کلان تبیین‌شده و مدیریت و پایش دستیابی به اهداف عالیۀ انجمن، برنامه‌ریزی برای توسعۀ محصول و خدمات.

جایزه تعالی: سیاست ‌گذاری، مدیریت، برنامه ‌ریزی، تجهیز، تعریف، سازماندهی و اجرای کلیه فعالیت ‌های ارزیابی، بررسی، داوری تعیین و اعلام منتخبین جایزه‌های مختلف (محصول جایزه) در راستای سیاست‌های کلان تبیین‌ شده و مدیریت و پایش دستیابی به اهداف عالیۀ انجمن، برنامه ‌ریزی برای توسعۀ این محصول و خدمات.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

سایر

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات