معرفی دبیرستان فرزانگان تهران|مشاوره تحصیلی شهداد

 

دبیرستان فرزانگان تهران

دبیرستان فرزانگان تهران یکی از دبیرستان‌های سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) است. این دبیرستان یکی از واحدهای آموزشی دخترانهٔ شناخته‌شده و معتبر ایران است که هر ساله بسیاری از دانش‌آموختگان آن وارد دانشگاه‌های برتر ایران می‌شوند. هم‌چنین همه ساله دانش‌آموزانی از این دبیرستان در مسابقات علمی ملی و جهانی موفقیت‌هایی کسب می‌کنند. همچنین همه ساله دانش‌آموزانی از این دبیرستان در مسابقات علمی ملی و جهانی موفقیت‌هایی کسب می‌کنند. این واحد آموزشی فعالیت خود را از سال ۱۳۵۷ آغاز نموده و در ۳ رشته تحصیلی دانش آموزان را پوشش می دهد.  دانش آموزان این مرکز در کنکورهای سراسری بیشترین قبولی را در رشته های علوم ریاضی، تجربی و هنر و علوم انسانی در سطح کشور کسب می نمایند.این مرکز فعالیت های فوق برنامه  خود را در رشته های المپیاد، پژوهش و فرهنگی در نظر گرفته است که دانش آموزان از پایه اول با انتخاب رشته مورد علاقه خود تا پایان دوره دبیرستان ادامه می دهند.دانش آموزان این مرکز هر سال در رشته های مختلف المپیاد داخلی و جهانی، جشنواره خوارزمی و رشته های مختلف فرهنگی موفق به کسب مدال ها و عنوان مختلف می گردند. همچنین در رشته های تربیت بدنی موفق به کسب رتبه ها و مدال های مختلف می شوند.

مراسم و برنامه‌های فوق‌برنامه

کارگاه علوم

کارگاه علوم این دبیرستان هر ساله در حوالی بهمن و اسفند ماه توسط دانش آموزان پایه دهم (سال دوم) برگزار می‌شود. در مدت زمان برگزاری این کارگاه، کلاس‌ها به حالت تعطیل و نیمه‌تعطیل در می‌آید و دانش‌آموزان پژوهش‌هایشان را در زمینه‌های گوناگون از جمله زیست‌شناسی، علم رایانه، فیزیک، ادبیات و علوم انسانی، شیمی، ریاضی، رباتیک، نانو، هوا و فضا ، هنر و ستاره‌شناسی و ارائه می‌کنند.بیشتر پژوهش‌ها در طول سال تحصیلی در ضمن کلاس‌های پژوهش عوم پایه و پژوهش علوم انسانی انجام می‌شوند. هر یک از این کلاس‌ها یک زنگ در هفته را به خود اختصاص می‌دهند.از این برنامه خانواده‌های دانش‌آموزان، مسئولین آموزشی، دانش‌آموزان مدرسه‌های دیگر و بسیاری از افراد علاقه‌مند بازدید می‌کنند.

مسابقات رباتیک

با توجه به حضور فعال دبیرستان‌های فرزانگان در رقابت‌های بین‌المللی روبوکاپ، مسابقاتی تحت نام فرزکاپ در دبیرستان فرزانگان یک تهران برگزار می گردد.

سرودهای ملی

همه ساله دانش‌آموزان سال یازدهم (سال سوم) ، سرودی تدوین می‌کنند که دانش‌آموزان سال‌های بعد به یادبودشان -در حلقه‌هایی که در حیاط دبیرستان می‌زنند- اجرا می‌کنند. مفاهیم این سرودها اغلب بر پایهٔ آزادی، ایران و آینده و متناسب با دغدغه‌های خاص هر پایه است.

کارگاه هنری

دانش آموزان سال یازدهم (سال سوم) هر سال به عنوان آخرین برنامه گروهی دبیرستان برنامهٔ «کارگاه هنری» دارند که زمانش معمولاً حوالی بهمن است. قسمت‌های مختلف برنامهٔ تئاتر و موسیقی (ایرانی و کلاسیک) و … است که بسته به دانش آموزان پایه و ابتکارشان تغییر می‌کند. (برای مثال در سال ۸۶ انیمیشن ساختهٔ دانش آموزان و پانتومیم و حرکات موزون و آواز ایرانی از بخش‌های دیگر برنامه بودند) مهم‌ترین قسمت برنامه هنری خواندن سرود ملی جدید است که تا قبل از برنامهٔ هنری دانش آموزان پایه‌های دیگر از محتوای شعر و آهنگ آن خبر ندارند.

چکاد قلم

هر سال یک یا چند نشست ادبی به نام چکاد قلم برگزار می‌شود که شرکت کنندگان آن، دانش آموزان، دبیران و فارغ التحصیلان این مدرسه هستند. در این نشست آثار ادبی نوشته شده توسط دانش آموزان خوانده و نقد می‌شود. در کنار بخش ادبی چکاد برنامه‌های جانبی نیز مانند موسیقی وجود دارد. در برخی از این نشست‌ها از میهمان‌هایی دعوت می‌شود که آثار ادبی آن‌ها برگزیده بوده و بیشتر جمع با آن‌ها آشنااند. رسم چنین است که مجری، برنامه را با شعر بخوان به نام گل سرخ آغاز کند.

دانش‌آموختگان

مریم میرزاخانی دارندهٔ دو مدال طلا از المپیاد جهانی ریاضی و استاد ریاضی دانشگاه پرینستون. میرزاخانی همچنین در سال ۲۰۱۴، برنده مدال فیلدز شد .میرزاخانی نخستین زن و نخستین ایرانی برنده جایزه فیلدز است که بزرگترین افتخاری شناخته می‌شود که یک ریاضیدان می‌تواند کسب کند.

نگار بوبان، نوازنده بربط و استاد دانشگاه.

آناهیتا قزوینی زاده،کارگردان و فیلم ساز ایرانی مقیم ابالات متحده.

فریناز کوشانفر، پژوهشگر ایرانی و استاد تمام دانشگاه های کالیفرنیا در سن دیگو.

مشخصات دبیرستان های فرزانگان تهران

 

دبیرستان فرزانگان ۱ تهران

آدرس: چهار راه طالقانی، میدان فلسطین، خیابان شهید سرپرست، دبیرستان فرزانگان ۱ تهران

دبیرستان فرزانگان ۲

آدرس: خیابان شریعتی ، بالاتر از پل رومی ، خیابان موسیوند ، کوچه لادن

دبیرستان فرزانگان ۶

آدرس : تهران، خیابان امیرآباد شمالی، کوچه بیستم غربی(ابطحی)، تقاطع جانبازان ، دبیرستان فرزانگان ۶

دبیرستان فرزانگان۷ تهران

شهرک غرب، فاز ۶، خیابان ایوانک غربی، خیابان گل افشان

دبیرستان فرزانگان ۳ تهران

آدرس: میدان اختیاریه؛ انتهای کوچه یزدانیان یکم

دبیرستان فرزانگان ۴

آدرس : تهران، خیابان تهران نو، چهار راه خاقانی، کوی زینبیه

دبیرستان فرزانگان ۵ تهران

آدرس : تهران ، شهرک ولیعصر ، ابتدای خیابان حیدری شمالی ، روبروی دادسرا ، جنب اداره برق سینا.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

معرفی دبیرستان ها

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات
شریفی
3 سال‌ گذشته

بسیار راضی کننده بود. ممنون از شما