معرفی برترین مشاور کنکور

معرفی برترین مشاور کنکور و مشاور تحصیلی

بهترین مشاور تحصیلی و بهترین مشاور کنکور را چطور پیدا کنیم؟

وقتی در زمینه ای جدی هستیم و میخواهیم کاری به بهترین شکل ممکن انجام شود ، به دنبال برترین ها میگردیم. بهترین پزشک جراحی زیبایی ، بهترین معلم ریاضی، بهترین وکیل مهاجرتی ، بهترین روانشناس ، بهترین مشاور و ….
آیا به این فکر کرده ایم که بهترین ها چطور تعیین میشوند ؟ چه مرجعی برای انتخاب بهترین وجود دارد؟ آیا اگر در سایت های معتبر و یا تلویزیون تبلیغی ببینیم میتوانیم نتیجه گیری کنیم که بهترین را یافته ایم؟ آیا محصولی که بیشترین تبلیغ را میکند بهترین است؟
آیا شخصی میتواند بهترین رشته خودش باشد اما هیچ کس او را نشناسد؟

برای تشخیص یک خوراکی با کیفیت میزان تبلیغات تعیین کننده نیست، معمولا شخصی از آن خوراکی استفاده کرده و آن را به ما پیشنهاد می دهد و یا در توضیحات محصول تمایزی وجود دارد که ما را ترغیب به استفاده از آن می کند برای انتخاب یک پزشک جراح زیبایی ، کسی که قبلا از خدمات پزشک استفاده کرده است و نتیجه اش را دیده ایم،  معیار خوبی برای انتخاب ماست ویا در استفاده از خدمات این پزشک روش یا تجهیزات نوینی وجود دارد که آن را برجسته تر می کند و ما را ترغیب به استفاده از آن خدمات می کند.

سابقه و شناخته بودن یک محصول یا خدمات شرکت ها هم می تواند اعتماد سازی بیشتری برایمان ایجاد کند. امروزه افرادی که قصد سودجویی دارند از ضعف سواد رسانه ای عموم مردم استفاده می کنند تا کالا یا خدمتشان را بفروشند و با راه اندازی وبلاگ ها و سایت های تبلیغاتی برای خودشان قصد تعریف و تمجید کاذب از کالا وخدماتشان دارندو به گونه ای مطلب مینویسند که گویی این مطالب توسط خودشان درج نشده است و با مطالب کذب و نظرات فیک قصد فریب افکار عمومی را دارند.

برخی افراد از ریپورتاژ آگهی در سایت ها و خبرگزاری ها جهت فریب مردم استفاده میکنند ، درصورتی که عوام مردم متوجه نیستند این یک تبلیغ است! هر چند در خبرگزاری این مقاله تبلیغاتی درج شده باشد. مشاوره تحصیلی و مشاور کنکور نیز مستثنا از این موضوع نیست و افرادی به دنبال سودجویی از داوطلبان هستند
مزحک آمیز تر و تاسف برانگیز تر آنکه برخی افراد بیسواد نیز در زمینه مشاوره تحصیلی هستند که هیچ تصویر یا فیلمی از آنها در هیج جایی وجود ندارد، هیچ گاه  همایشی برگزار نکرده اند ، هیچ گاه در رسانه های جمعی مانند تلویزیون و .. حضور نداشته اند و تنها در چند وبلاگ ساختگی فیک برچسب بهترین را به خود داده اند و خودشان دست به رتبه بندی خود زده اند و ضمن تخریب سایرین خود را بهترین معرفی کرده اند و آن را در وبلاگ های مختلف خودشان و همچنین به عنوان ریپورتاژ آگهی با پرداخت وجه در خبرگراری ها منتشر کرده اند.

ادعای اینکه جمعی از دانش آموزان و کارشناسان و اساتید دانشگاه ها بهترین مشاور را انتخاب کرده اند تمسخر و فریب افکار عمومی است. کدام جمع؟ طبق چه مجوزی؟ مگر انتخاب یک فرد نمونه و برتر مربوط به ارگان ها و سازمانهای ذی صلاح نیست؟
این افراد برای جذب بیشتر داوطلبان ،محدودیت هایی اعمال می کنند و فیلتری قرار می دهند تا افراد بیشتری را تحریک کنند که به آنها مراجعه نمایند و هر شرط و هزینه ای را قبول کنند.

مگر نه این است که وظیفه مشاور کمک کردن به هر داوطلب در هر سطحی است به شرط آنکه داوطلب مشاوره پذبر باشد؟!

سوال اینجاست که آیا این افراد ناشناخته و بی هویت که هرگز هیچ حضور آشکاری در زمینه شغلی خود نداشته اند در منزل خودشان این عناوین را کسب کرده اند؟
طبیعی است هیچ کس نمیتواند معلم ،پزشک، وکیل و یا مشاور موفقی باشد اما کسی حتی تصویر او را ندیده باشد.

 به نظر شما بهترین مشاور تحصیلی و بهترین مشاور کنکور چه ویژگی هایی دارد؟

 

آیا برای یافتن بهترین مشاور کنکور و برترین مشاور تحصیلی به دنبال وبلاگ ها و نظرات فیک که برای فریب شما طراحی شده اعتماد میکنید ؟
منطقی است یک مرکز معتبر و با سابقه و یک مشاور شناخته شده که می توانید ارتباط بهتری با او برقرار کنید و خدماتش برای شما جذابیت و تمایز دارد را ابتدا برای یک جلسه و درصورتی که پایان جلسه اول اطمینان حاصل کردید انتخاب مناسبی داشتید برای یک دوره انتخاب کنید.
انتخاب یک فرد به عنوان بهترین مشاور تحصیلی و بهترین مشاور کنکور حتی اگر روزی توسط سازمان های ذی صلاح نیزصورت پذیرد ،به دلیل موفقیت های فرد در یک سال خاص در یک حوزه می باشد وربطی به اینکه فردی را به شما به اسم بهترین مشاور تحصیلی و مشاور کنکور بقبولانند نخواهد بود. در حقیقت بهترین مشاور تحصیلی یا بهترین مشاور کنکور نسبی است و باید یک مشاور بر اساس ویژگی های مد نظر شما برای شما بهترین گزینه ممکن باشد تا انتخاب درستی داشته باشید.

به بیان دیگر بهترین مشاور کنکور و بهترین مشاور تحصیلی، از نظر خود شما میبایست بهترین مشاور باشد تا انتخاب شود.
از کجا تشخیص دهیم مشاوری که در تلویزیون حاضر می شود به عنوان یک برنامه تبلیغاتی حاضر شده و یا میهمان برنامه است و به عنوان کارشناس مشاوره دعوت شده؟
جواب این است که اگر فردی به عنوان میهمان دعوت شود هیچ راه ارتباطی برای ارتباط با او در نظر نمیگیرند،  درصورتی که ۹۹ درصد افرادی که در تلویزیون به اسم میهمان حاضر میشوند شماره تماس یا پیامکی اعلام میکنند و این یعنی شما در حال تماشای یک برنامه تبلیغاتی هستید.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است وقتی ازسایت، شبکه های اجتماعی،تلویزیون و … به عنوان مرجع تصمیم گیری خود استفاده میکنید حتما میبایست سواد رسانه ای خود را افزایش دهید و یا از افرادی کمک بگیرید که سواد رسانه ای بالایی دارند

مقالات دکتر شهداد

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات