انتخاب رشته دبیرستان،انتخاب رشته دانشگاه

universityChoice

انتخاب رشته دبیرستان، انتخاب رشته دانشگاه | مشاوره تحصیلی شهداد

انتخاب رشته در هر مرحله از تحصیل حساسیت و اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا انتخاب رشته بر اساس تجارب و اطلاعات شخصی و پیش زمینه های قبلی و مقایسه فارغ التحصیلان آن رشته ها اتفاق می افتد که معمولا به جهت اطلاعات ناقص و اشتباه ، الگو و راهنمای مناسبی برای انتخاب رشته نیست و معیارهای بسیار مهم تری میبایست در انتخاب رشته و یا تغییر رشته مورد توجه قرار گیرد. بهتراست قبل از هر تصمیمی برای انتخاب رشته تحصیلی و یا تغییر رشته به یک مشاور متخصص در زمینه های شغلی و تحصیلی مراجعه کنیم تا بعد ها خود ، اطرافیان و جامعه را مورد سرزنش قرار ندهیم .

از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی به نقطه عطفی برای آینده شغلی و تحصیلی تعبیر میشود .انتخاب رشته دبیرستان(انتخاب رشته سال نهم به دهم) ،انتخاب رشته دانشگاه سراسری یا آزاد،انتخاب رشته تحصیلات تکمیلی (انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت علوم و انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت) انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی (با آزمون و بدون آزمون شامل سراسری،آزاد و علمی کاربردی)،انتخاب رشته دکتری، میبایست مبتی بر اهداف پایدار و منطقی و واقعی باشد و قبل از انجام انتخاب رشته نیاز به کسب اطلاعات بر اساس هدف داوطلب است و طبق هر شرایطی اوالویت های انتخاب رشته می تواند تغییر کند.

بر خلاف آنچه تصور میکنید ما در انتخاب رشته ، رشته خوب و یا رشته بد نداریم و انتخاب رشته بر اساس شرایط شخصی و اهداف هر شخص میتواندکاملا متفاوت باشد . مثلا یک رشته تحصیلی و دانشگاهی میتواند برای شخصی بهترین انتخاب و دقیقا همان رشته برای شخص دیگری بدترین گزینه باشد.و در مثالی دیگر ممکن است انتخاب رشته ای در ایران نسبت به خارج از ایران شرایط کاملا متفاوتی را در مساله تحصیلی و شغلی داشته باشد لذا به همه داوطلبان عزیز توصیه می شود با روش صحیح و خطا و با پیش فرض های غلط انتخاب رشته انجام ندهند .
مشاور تحصیلی در یک یا چند جلسه مشاوره به خاطر محدودیت زمانی نمیتواند راجع به تمامی رشته های تحصیلی به صورت دقیق صحبت کند. ممکن است عدم انتخاب بسیاری از رشته ها بخاطر عدم اطلاع از وجود و یا جزییات این رشته ها توسط داوطلب باشد .مشاور معمولا در مورد چند رشته انتخابی داوطلب و از سایر ابعادی که در معرفی رشته ها نیامده است به جزییات ورود میکند . لذا ابرای اگاهی بیشتر شما عزیزان از رشته های مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی بخشی را به عنوان معرفی رشته های تحصیلی در نظر گرفتیم که قبل از جلسات مشاوره اطلاعات لازم را کسب نمایید . ضمنا میتوانید برای خرید dvd معرفی کامل رشته ها به منو خرید محصولات کمک آموزشی مراجعه نمایید.

سایر

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات