تحصیل در انگلستان|مشاوره تحصیلی شهداد

 

تحصیل در انگلستان برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است، چرا که دانشگاه های کشور انگلستان در زمره با کیفیت ترین دانشگاه های جهان قرار دارند و با تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان فرد می تواند به بهترین ها دست پیدا کند. بطور مثال، اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر، یافتن شغلی مناسب در تمام کشور های دنیا .

 

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر

مهم­ترین شرط تحصیل در انگلستان دریافت پذیرش از سوی دانشگاه­ های معتبر این کشور است. ویزای تحصیلی انگلستان تحت عنوان tier 4 visa student شناخته می شود و دارای دو زیر مجموعه است. افرادی که سن آن­ها بین ۴ تا ۱۷ سال است و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می­ توانند ویزای child tire 4 را اخذ نمایند. در مقابل افرادی که سن آن­ها بیشتر از ۱۷ سال است برای ادامه تحصیل در انگلستان می­ توانند ویزای general tier4 را اخذ نمایند.متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی انگلستان در قدم نخست باید مدارکی را ارائه دهند که نشان­ دهنده تمکن مالی متقاضی باشد و کلیه هزینه­ های زندگی و تحصیل در انگلستان را تحت پوشش قرار خواهد داد. تنها متقاضیانی می­ توانند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند که تابعیت کشوری غیر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا را دارند. در این حالت ویزای تحصیل در انگلستان برای آن­ها صادر شده و می­ توانند در طول دوره تحصیلی خود در کشور انگلستان اقامت داشته باشند.

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به رشته موردنظر و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت بوده و باید مدارکی ارائه شود که نشان­ دهنده توانایی پرداخت کلیه هزینه­ های زندگی و تحصیل در طول دوره تحصیلی متقاضیان است. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به رشته های مختلف متغیر بوده و تحصیل در لندن مستلزم پرداخت ماهیانه ۱۲۶۵ پوند است. این در حالی است که در دیگر شهرهای انگلستان هزینه تحصیل تنها ۱۰۱۵ پوند خواهد بود.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور انگلستان

بر خلاف دوره لیسانس که در بسیاری از کشورها که ۴ سال و یا حتی بیشتر است، دوره لیسانس در کشور انگلستان سه ساله است این نکته که فرد متقاضی بعد از گذراندن دوره سه ساله لیسانس می تواند برای دوره یک ساله فوق لیسانس انگلستان اقدام کند و پذیرش بگیرد، برای خیلی از دوست داران تحصیل در انگلستان به عنوان یکی از دلایل مهم جهت انتخاب این کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی محسوب می شود. هر فرد متقاضی برای ورود به دوره لیسانس باید مدرک IELTS با نمره ۵٫۵ -۶ آیلتس را دارا باشد. اخذ مدرک زبان هم در ایران میسر می باشد و هم فرد متقاضی می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در داخل کشور انگلستان سپری کند. گفتنی است دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس در کشور انگلستان مجوز همراه داشتن همراه را در این مقطع را نخواهند داشت. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور انگلستان مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۲ پوند به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان

طول مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور ۱ سال میباشد.و با توجه به اینکه آموزش در کشور انگلستان در سطح بسیار بالایی صورت می پذیرد، افراد پس از گذراندن مقطع فوق لیسانس از کشور انگلستان به سطحی از توانایی و تجربه دست می یابند

هر متقاضی برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ۶-۶٫۵ را داشته باشد. در ضمن ذکر این مطلب هم حائز اهمیت است که در دوره کارشناسی ارشد فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به طور همزمان ببرد، گفتنی است که همسر فرد متقاضی نیز در انگلستان از اجازه کار برخوردار است. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور انگلستان مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۹ تا ۱۲ پوند به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

در تمامی کشورها دوره دکترا دوره ای ۴-۵ ساله است اما بدلیل نظام آموزشی قوی حاکم در انگلستان طول دوره دکترا ۲٫۵-۳ سال است. کسانی که چه در انگلستان و یا هر کشور دیگری در مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند برای پذیرش در این دوره اقدام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای دوره دکترا IELTS 6.5 است. علاقه مندان به تحصیل در این دوره می توانند با هفته ای ۳۰ ساعت کار هزینه های خود را به حداقل برسانند چه بسا که دوره دکترا بهترین موقعیت کاری را برای افراد دارد و با همکاری با اساتید دانشگاه می توانند این دوره تحصیلی را شبیه به دوره کاری کنند. بردن همراه (همسر) و فرزندان زیر ۱۸ سال در دوره دکترا میسر است و فرزندان می توانند به راحتی از سیستم آموزشی پیشرفته انگلستان استفاده کرده و به تحصیل بپردازند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ پوند در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در کشور انگلستان می باشد.

۵/۵ - (۶ امتیاز)

تحصیل در خارج از کشور

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات