شرایط تحصیل در برزیل|مشاوره تحصیلی شهداد

برزیل بزرگترین کشور آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. مطابق آخرین آمار، در سال ۲۰۱۱ جمعیت این کشور بالغ بر ۲۰۳ میلیون نفر بوده است و به دلیل اقتصاد رو به رشد در سال های اخیر و همینطور آب و هوای مناسب، این کشور انتخاب اول بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل محسوب می شود. در کشور برزیل سه نوع دانشگاه وجود دار: .دانشگاه های فدرال که بودجه آن­ها از طریق دولت مرکزی تأمین می­شود. این دانشگاه ها معتبرترین دانشگاه ها از نظر مردم و بازار کار برزیل به شمار می آیند .نوع دوم، دانشگاه های ایالتی هستند که بودجه آن از طریق دولت ایالتی تأمین می­شود. نوع سوم نیز دانشگاه های خصوصی می­باشند. تحصیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی کاملاً رایگان بوده و در دانشگاه ها ی خصوصی، شهریه برحسب دانشگاه، رشته و شهر متفاوت است .

تحصیل در برزیل در مقطع مدارس

تحصیل در برزیل در مقاطع پیش از دانشگاه و در مدارس به دو صورت قابل انجام است. نوع اول تحصیل در مدارس دولتی و رایگان این کشور است که مخصوص افرادی است که خودشان و یا پدر و مادر آنها دارای اقامت و یا تابعیت باشند. به این معنی که به عنوان مثال یک فرد ایرانی که درخواست تحصیل در مقطع دبیرستان در این کشور را دارد نمی تواند از داخل ایران در این مدارس ثبت نام کرده و ویزای تحصیلی بگیرد. نوع دوم از تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاهی تحصیل در مدارس خصوصی و بین الملی این کشور است.این مدارس از دانش آموزان شهریه دریافت می کنند و شهریه های بهترین مدارس بین المللی در این کشور در حدود سالانه ۳۰ هزار دلار امریکا است. زبان تحصیل در مدارس دولتی پرتغالی و در مدارس خصوصی این کشور انگلیسی است. به دلیل هزینه های بالا، تحصیل در مدارس خصوصی این کشور به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چرا که متقاضی با این هزینه می تواند در مدارس خصوصی کشور هایی با سطح بسیار بالاتر مانند کانادا تحصیل کند.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی به زبان پرتغالی امکان پذیر است و تعداد رشته هایی که در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارائه می شوند بسیار بسیار محدود است. اگر خواهان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور برزیل هستید می توانید در دانشگاه های خصوصی و یا بیزینس اسکول (Business Schools) های این کشور مشغول به تحصیل شوید که البته هزینه های بالایی دارند. نکته دیگر در مورد تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی این کشور این است که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دلیل نداشتن سابقه تحصیلات در نظام آموزش و پرورش کشور برزیل و عدم استناد به رزومه خود در اکثر دانشگاه ها مجبور به شرکت در آزمون ورودی هستید.

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در برزیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور برزیل از برخی جهات مناسب است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور برزیل در اکثر رشته ها و دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی نیز قابل ارائه است. اگر شما خواهان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور در مقطع کارشناسی ارشد چه به زبان انگلیسی و چه به زبان پرتغالی هستید تحصیل شما رایگان خواهد بود و اگر خواهان تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور باشید ملزم به پرداخت شهریه ای بین ۲۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار امریکا در سال هستید. دانشجویان در این مقطع اجازه کار پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته را نیز دارند و برای اخذ پذیرش نیازی به آزمون ورودی نخواهند داشت.

تحصیل در برزیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور برزیل نیز مانند دیگر کشور های جهان شرایط خاصی را دارد. برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های برزیل شما در ابتدا نیاز به داشتن یک استاد راهنما و یا همان سوپروایزر دارید. بعد از اخذ تاییدیه از استاد راهنما شما می توانید مراحل اخذ پذیرش خود را ادامه دهید. تحصیل در این مقطع بسته به رشته ی مورد نظر شما بین ۳ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید و معمولاً تحصیلات فرد به صورت پروژه و تحقیق محور است که به همین دلیل برای فرد متقاضی معمولاً از طرف استاد راهنما و دانشگاه حقوق نیز در نظر گرفته خواهد شد.داشتن مدارکی مانند مقالات معتبر بین المللی، مدرک زبان مناسب، پروژه های تحقیقاتی سطح بالا، معدل خوب و…. می تواند در یافتن استاد راهنما به شما کمک بزرگی نماید. شما برای یافتن استاد راهنمایی که در زمینه مورد نظر شما در حال پژوهش باشد می باید لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تدوین شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از آن شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد. در ابتدا با اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف ارتباط بگیرید و در صورت تایید رزومه از سوی استاد راهنما دعوت به مصاحبه شوید. گفتنی است هزینه های تحصیل در این مقطع نیز رایگان است.

هزینه تحصیل در برزیل

هزینه تحصیل در برزیل تقریبا ۵،۵۰۰ دلار برای حدود ۴ سال است. با این حال از دانشگاه تا دانشگاه متفاوت است.هزینه مناسب زندگی و تحصیل در کشور برزیل و وجود دانشگاه های برتر با استانداردهای جهانی و با کیفیت بالا در زمینه آموزشی و رفاهی، باعث شده است تا متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان به این کشور اقامت داشته باشند.با توجه به پیشرفت در زمینه های اقتصادی و صنعتی در برزیل، دولت این کشور با اعطای وام و بودجه به دانشگاه های کشور برزیل و همچنین اعطای بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی کمک شایانی به دانشجویان ارائه داده است.هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس حدوداً ۸۰۰ دلار در ماه برای دانشجویان می باشد، که البته می توانند با اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته بخشی از این هزینه ها را پوشش دهند.

تحصیل در خارج از کشور

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات