شرایط تحصیل در استونی|مشاوره تحصیلی شهداد

کشور استونی در شمال اروپا واقع شده و یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپایی می باشد. متقاضیان مهاجرت به استونی می توانند پس از کسب اقامت و تابعیت استونی بدون ویزا به کشور آمریکا سفر کنند. کشور استونی با دارا بودن دانشگاه های معتبر با رنکینگ زیر ۵۰۰ در جهان و البته تحصیل رایگان یکی از کشورهای پرطرفدار جهت مهاجرت و تحصیل می باشد. به همین دلیل سالانه افراد زیادی خواهان مهاجرت به استونی از طریق تحصیل می باشند. از مزایای تحصیل در استونی می توان به کیفیت بالای تدریس، شرایط تحصیل رایگان استونی در اغلب رشته ها و تحصیل در استونی به زبان انگلیسی اشاره کرد البته دانشگاه های استونی جزء برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا می باشند.

هزینه تحصیل در استونی

هزینه تحصیل در استونی بسته به محل تحصیل و رشته انتخابی و مقطع تحصیلی و برنامه ی مورد نطر شما متفاوت است. همچنین کشور شما نیز بر مبلغ این شهریه تاثیر گذار است چراکه بعضی ازموسسات استونیایی در مقاطع بالا شهریه متفاوتی برای دانشجویان مقیم اروپا و غیر اروپایی مشخص نموده اند.استونی از محدود کشورهاییست که از به فنلاند و نروژ و المان پیوسته وامتیاز تحصیل مجانی را برای دانشجویان قرار داده است البته این برنامه تحصیل رایگان فقط به زبان استونیایی آموزش داده می شود و به طور کلی دوره های اموزشی به زبان انکلیسی بین ۱۶۶۰ تا ۷۵۰۰ یورو در سال هزینه بردار هستند. رشته ی پزشکی گران ترین رشته ی تحصیلی می باشد و شهریه ی ان سالیانه به ۱۱۰۰۰ یورو می رسد. همچنین رشته های بازرگانی، حقوق و علوم نیز در دسته ی رشته های گران قیمت در استونی قرار می گیرند.

دوره های دکتری در استونی رایگان می باشند ودانشجویان دکترا می توانند از کمک هزینه دکترا بهره مند شوند که مبلغ ان ۳۸۳.۴۷ یورو در ماه می باشد. بورسیه دوات استونی به دانشجویان، مدرسان و محققان بین المللی ای تعلق می گیرد که در یکی از موسسات معتبر تحصیلات عالی مشقول به تحصیل هستند و خواهان کمک مالی جهت پرداخت شهریه ی خود در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکتری می باشند. این بورسیه ۱۲ ماه هر سال تحصیلی در طول کل دوران تحصیل را در بر می گیرد به جز سال اخر که تنها ده ماه را پوشش می دهد.

شرایط تحصیل

حداقل نمره ازمون ایلتس برای کارشناسی و کارشناسی ارشد ۵.۵ و ۷۰ در TOEFL است. لطفا شرایط زبان انگلیسی هر موسسه را در وب سایت پذیرش دانشگاه بررسی کنید، زیرا ممکن است برای هر دانشگاه کمی متفاوت باشد. ممکن است آزمون های ورودی مجزا بسته به مؤسسه ،مانند مصاحبه، مقاله نوشتاری و غیره وجود داشته باشد. متقاضیانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی هستند، باید تحصیلات متوسطه خود را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر به پایان رسانده باشند. همچنین متقاضیان باید در کشور خود واجد شرایط تحصیلات دانشگاهی باشند. برای پذیرش در موسسات آموزش عالی در استونی، ممکن است شرایط دیگری نیز لازم باشد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی: متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد هستند، باید دوره لیسانس را به پایان رسانیده و کسانی که مایل به تحصیل در مقطع دکترا هستند، باید دوره کارشناسی ارشد خود را تمام کرده باشند. بورسیه تحصیلی بر اساس توافق دو طرفه بین موسسات اموزش عالی انجام می شود. هر موسسه آموزش عالی برنامه های بورسیه ای متفاوتی دارد که اطلاعات بیشتر در مورد شرایط بورسیه در وب سایت دانشگاه مربوطه موجود است. دانشگاه ها در استونی درخواست های آنلاین بین المللی را از طریق سیستم DreamApply می پذیرند.دانشجویان متقاضی تحصیل در استونی باید توجه داشته باشند که در زمان دانشجویی خود امکان کار دانشجویی را خواهند داشت و در نظر داشته باشید که این کار در هفته تا ۲۰ ساعت امکان پذیر خواهد بود و تقریباً به ازای هر ساعت ۸ تا ۱۲ یورو درآمد خواهید داشت که این کار به نوعی است که در صورتی می توانید به کار مورد نظر خود برسید که بتوانید زبان خود را تقویت کنید.

هزینه زندگی در استونی

هزینه زندگی در کشور استونی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر می باشد و سبک زندگی کاملا مطابق با کشورهای اروپایی است . برای داشتن یک زندگی دانشجویی خوب باید هزینه ای در حدود ۶۰۰ یورو را در نظر بگیرید که متناسب با سطح توقع فرد میتواند تغییر یابد . این هزینه در سال اول تقریبا بیشتر می باشد و با شروع کار پاره وقت میتواند کاهش یابد .

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در استونی

  • Estonia Business School
  • Tartu University
  • International University Audentes
  • Tallinn Technical University
  • Tallinn University of Educational Sciences
  • Concordia International University Estonia
  • Estonian Academy of Arts
  • Estonian-American Business College

تحصیل در خارج از کشور

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات