شرایط تحصیل در کشور آفریقای جنوبی|مشاوره تحصیلی شهداد

کشور آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا و در سواحل اقیانوس های هند و اطلس واقع شده و دارای ۳ پایتخت می باشد که عبارتند از: پرتوریا، کیپ تاون، بلوم فونتین. یکی از پرجمعیت ترین شهرهای آفریقای جنوبی شهر ژوهانسبورگ می باشد و زبان رسمی مردم زبان انگلیسی است. کشور آفریقای جنوبی به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار پیشرفته و معتبر در سراسر دنیا و زبان رسمی انگلیسی مقصد بسیاری از افراد ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی می باشد. تحصیل در آفریقای جنوبی شامل مقاطع ابتدایی و دبیرستان می شود، مقطع ابتدایی برای سنین ۵ تا ۶ سال می باشد و حدود ۶ سال به طول می انجامد پس از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان می شوند که این مقطع حدود ۵ تا ۶ سال زمان می برد. کشور آفریقای جنوبی از جمله کشور های در حال توسعه ای می باشد که با سرعت رشد بسیار بالایی در حرکت است، این کشور و کشور برزیل از جمله کشور های پرطرفدار برای مهاجرت و اخذ اقامت می باشند. از مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی میتوان به انگلیسی زبان بودن ، هزینه های پایین تحصیل و زندگی ، وجود دانشگاه های برتر در جهان و بازار کار خوب اشاره کرد. آن دسته از دانشجویانی که تمایل به اقامت دائم در کشور آفریقای جنوبی دارند میتوانند با گذراندن تحصیلات دانشگاهی خود با موفقیت کار مناسبی پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری آفریقای جنوبی تبدیل کنند. با توجه به شرایط راحت و مناسب اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی ، شخص متقاضی تحصیل در آفریقای جنوبی می تواند روال اخذ ویزای تحصیلی خود را از سفارت آفریقای جنوبی در کمترین زمان به اتمام رساند. پذیرش از دانشگاه های آفریقای جنوبی ۲بار در سال انجام می شود که ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم در ماه جولای است. یکی از معروف ترین و بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی دانشگاه کیپ تاون است که از جمله ۲۰۰ دانشگاه برتر در جهان است؛ در این دانشگاه تمامی رشته های تحصیلی ارائه می شود و تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. افرادی که خواهان ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی هستند می بایست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشند البته نمره قابل قبول مدرک زبان برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است؛ برای مقطع لیسانس مدرک زبان آیلتس ۶، برای مقطع فوق لیسانی مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و برای مقطع دکترا داشتن مدرک زبان آیلتس ۷ الزامی است. آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی موسسه توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند. البته در آفریقای جنوبی برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند نیز قبل از ورود به دانشگاه کلاس های آموزشی زبان برگذار می شود. آفریقای جنوبی یکی از برترین مراکز آموزشی زبان انگلیسی را در سطح جهانی دارد و همه ساله افراد زیادی جهت یادگیری زبان به این کشور مهاجرت می کنند لازم به ذکر است که ویزای مربوط به شرکت در کلاس های یادگیری زبان نیز ویزای تحصیلی به شمار می آید. طول دوره های یادگیری زبان در کالج های زبان آفریقای جنوبی از ۲ هفته تا یک سال متغیر است. برترین دوره های یادگیری زبان انگلیسی در شهر پروتریا و کیپ تاون برگذار می شود. دوره های زبان آکادمیک غیر فشرده در کالج های آفریقای جنوبی معمولا ۱۷ ساعت در هفته و برای دوره های فشرده و دوره های تخصصی آیلتس و تافل ۲۱ ساعت در هفته برگذار می شود. هزینه های تقریبی یادگیری زبان در کالج های زبان آفریقای جنوبی در سال حدود ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در سال می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی همانند دانشگاه های ایران است و ۴ سال به طول می انجامد که دانشجویان در این دوره میبایست هم واحد های تئوری و هم واحدهای عملی را پاس کنند که البته تعداد واحدها با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورها کمتر است البنه هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر است اما در سال حدود ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار میباشد.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آفریقای جنوبی حدود ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد و اغلب دانشگاه ها در این مقطع تاکید بر ارائه پایان نامه دارند. هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های آفریقای جنوبی در سال از ۸۰۰۰ دلار به بالا می باشد.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری

مقطع دکترا در دانشگاه های آفریقای جنوبی حدود ۲ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان در این زمان باید روی موضوع پایان نامه خود کار کنند البته بهتر این است که دانشجو جهت انجام تحقیقات روی پایان نامه خود نظر یک استاد راهنما را جلب کند و در انجام تحقیقات از استاد راهنما، راهنمایی بگیرد. مدت زمان اتمام دوره دکترا با توجه به تلاش و پشتکار دانشجو متغیر است . تحصیل در مقطع دکترا در بعضی از دانشگاه های آفریقای جنوبی رایگان است و در بعضی از دانشگاه ها حدود ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال هزینه دارد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

تحصیل در خارج از کشور

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات