کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸|کارشناسی ارشد پزشکی۹۸|مشاوره تحصیلی شهداد

 

داوطلبان مشمول طرح اجباری می توانند بدون گذراندن و یا شروع طرح ، در هر زمان در آزمون شرکت کنند و منعی برای ادامه تحصیل ندارند.
ارائه دو سال سابقه کار بالینی در رشته هایی مانند پرستاری مراقبتهای ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی و ….. الزامی می باشد و برای رشته هایی که سابقه بالینی درج نشده نیاز به ارائه سابقه کار نمی باشد.
کسب ۲۵% در درس زبان و میانگین ۳۰ % در دروس اختصاصی جهت تصحیح پاسخنامه و مجاز به انتخاب رشته محل شدن الزامی است.
نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت ۹۸ به بعد، طبق مصوبه اخیرمصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی مشخص شده و قرار شد از کنکور کارشناسی ارشد پزشکی از سوی مرکز سنجش وزارت بهداشت برای دروس تخصصی نمره سی درصد (بصورت میانگین برای کل دروس تخصصی) و برای درس زبان انگلیسی نمره بیست و پنج درصد لحاظ شود. لذا از سال بعد فقط داوطلبانی در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی می توانند انتخاب رشته کنند که درصد لازم یا حدنصاب نمره را در درس های تخصصی و درس زبان عمومی کسب نمایند. در غیر اینصورت کارنامه ای برای افرادی که حداقل نمره قبولی را کسب نکنند صادر نمی شود.
توجه مهم: کسب ۳۰ درصد برای دروس تخصصی به این معنی نیست که اگر کسی با کمتر زدن یک درس (کمتر از ۳۰ درصد) از بازه ی رقابت حذف می شود، در حقیقت این افراد با بالاتر زدن دروس دیگر می توانند این کاستی را جبران کنند بطوری که میانگین دروس این افراد از ۳۰ درصد کمتر نشود. از سوی دیگر نمره زبان آنها نباید کمتر از ۲۵ درصد باشد.
حتی کسانیکه قصد استفاده از سهمیه استعداد درخشان و یا رزمندگان را دارند می بایست حدنصاب دروس تخصصی و درس زبان عمومی را کسب نمایند

 

شرایط عمومی و اختصاصی ارشد وزارت بهداشت ۹۸

داشتن شرایط عمومی ورود به دوره آموزش عالی

دارا بودن دانشنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد تقاضا در رشته های امتحانی ارشد.
داوطلبانی که طبق مدارد مورد پذیرش جدول مذکور نسبت به انتخاب رشته امتحانی اقدام نکنند، در هرمرحله از برگزاری آزمون اعم از بررسی مدارک، اعلام نتایج، پذیرش و دوره تحصیل، از روند سنجش حذف و از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

مثلا اگر در رشته امتحانی، مدرک مورد پذیرش مقطع کارشناسی میکروب شناسی قید گردیده منظور رشته میکروب شناسی در مقطع کارشناسی بوده و یا در مجموعه امتحانی پرستاری، دانش آموخته رشته هوشبری پس از شرکت در آزمون این مجموعه در صورتی که پس از آزمون مجاز به انتخاب رشته محل شود فقط میتواند رشته محلهای مربوط به دو رشته پرستاری مراقبتهای ویژه و ویژه نوزادان را در صورت داشتن سایر شرایط، انتخاب نماید و مجاز به انتخاب سایر رشته های این مجموعه نیست .

داوطلبان شاغل ، قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آنرا نزد خود نگهدارند تا در صورت لزوم پس از قبولی به دانشگاه مربوطه ارائه نمایند.

داوطلبانی که در آزمون سال ۹۸ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت نموده و دردانشگاهها و مراکزی که تحصیل در آنها عادی رایگان ، روزانه می باشد، پذیرفته شوند و پس از ثبت نام یا عدم ثبت نام در دانشگاه از ادامه تحصیل انصراف دهند، مجازبه شرکت در آزمون سال ۹۹ نمی باشند.

سهمیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸
سهمیه هایی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۸ لحاظ می شود شامل :
سهمیه های رزمندگان و ایثارگران ، آزاد و سهمیه استعداد درخشان ( با آزمون ورودی و بدون آزمون ورودی ) می شود . لازم به ذکر است که ۳۰ درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته محل به رزمندگان و ایثارگران به شرط کسب حد نصاب نمره علمی لازم و باقیمانده ظرفیت پذیرش در هر رشته به داوطلبانی که مشمول این سهمیه نمی باشند اختصاص می یابد .
پذیرش دانشجویان دارای سهمیه استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش عادی می باشد .
سهمیه رزمندگان و ایثارگران ۲۵ درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته محل به رزمندگان و ایثارگرانی که در ادامه به آن ها اشاره نموده ایم تعلق می گیرد :
• آزاده ، جانباز ، فرزند و همسر : شاهد ، مفقودالاثر ، آزاده و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر به شرط کسب حد نصاب ۷۰ درصد نمره علمی گزینش آزاد
• خود فرد رزمنده به شرط کسب حد نصاب ۸۰ درصد نمره علمی گزینش آزاد ۵ درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته محل به رزمندگان و ایثارگرانی که در ادامه به آن ها اشاره نموده ایم تعلق می گیرد :
• جانباز کم تر از ۲۵ درصد ، فرزند و همسر جانباز کم تر از ۲۵ درصد ، به شرط کسب حد نصاب ۷۰ درصد نمره علمی گزینش آزاد
• همسر و فرزند رزمنده با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه به شرط کسب حد نصاب ۷۰ درصد نمره علمی گزینش آزاد
سهمیه استعداد درخشان : داوطلبان متقاضی استفاده از این سهمیه می بایست آیین نامه تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان وزارت بهداشت را که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درج شده مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن ار این سهمیه استفاده نمایند . در صورتی که فرد واجد شرایط وجود نداشته باشد ظرفیت مازاد استعداد درخشان آن دانشگاه تکمیل نخواهد شد .
جهت کسب اطلاعات بیشتر از کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و همچنین مشاوره ،برنامه ریزی و رزرو مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، می توانید از طریق منو رزرو سایت وقت مشاوره رزرو کنید تا به صورت حضوری یا غیرحضوری مشاوره اختصاصی داشته باشید .