اردوی مطالعاتی نوروزی ۹۹ (آنلاین)

nowruzStudyCamp

اردوی نوروزی آنلاین | اردوی مطالعاتی۹۹ | مشاوره تحصیلی شهداد

اردوی مطالعاتی  در زمان طلایی نوروز در سال های اخیر رواج زیادی پیدا کرده و داوطلبان کنکور در دوره دوم متوسطه نظام جدید و همچنین فارغ التحصیلان نظام قدیم که داوطلب شرکت در کنکور ۹۹ هستند جامعه هدف شرکت در این اردوهای مطالعاتی هستند .

یکی از مهمترین رویداد های پیش رو برای دانش آموزان دوران طلایی نوروز است که بدون فشار مدرسه و تکالیف و ..، فرصت مناسبی برای ارتقای وضعیت تحصیلی و جهش تحصیلی است.
اما سوال این است که اردوهای مطالعاتی نوروزی تا چه میزان میتواند به داوطلبان کمک کند؟ آیا اردوی مطالعاتی نوروزی برای همه داوطلبان مفید است؟ در اردوهای مطالعاتی نوروزی چه خدماتی ارایه میگردد؟ برای شرکت در اردوهای مطالعاتی باید به چه ویژگی هایی توجه داشته باشیم؟ بهترین اردوی مطالعاتی نوروزی کجا برگزار می شود؟
برخی از این اردوهای مطالعاتی نوروزی توسط مدارس نیز برگزار میگردد.اما معمولا به خاطر حضور دوستان و هم کلاسی ها میتواند تمرکز کمتر،زمان مطالعه کمتر و به دلیل وجود فوق برنامه های اجباری که ممکن است برای همه مناسب و لازم نباشد ، راندمان کمتری را به همراه دارد.لذا حتی المقدور سعی کنیم در مدرسه خودمان حضور نداشته باشیم.
در سال های اخیر دانشگاه ها به صورت مستقل و یا با همکاری موسسات اقدام به برگزاری اردوهای مطالعاتی نوروزی نموده اند که فارغ از کیفیت خدمات و امکانات ، حضور در فضای دانشگاهی در چند قدمی کنکور میتواند بعد روانی و انگیزشی مناسبی برای داوطلبان ایجاد کند .
داوطلبان سال دهم و یازدهم که از حالا به طور جدی برای کنکور آماده می شوند میبایست نسبت به جمع بندی و همچنین افزایش تسلط بردروس سال جاری از ابتدای کتابها تا جایی که تدریس شده اقدام کنند و داوطبان کنکور ۹۹ نیز میبایست نسبت به جمع بندی درس پایه و همچنین نیمسال اول سال آخر اقدام کنند.

در اردوی مطالعاتی نوروزی انجام جمع بندی دروس و همگام شدن با بودجه بندی آزمونها میتواند باعث کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس ، ایجاد انگیزه و افزایش رضایت میگردد. لذا اولویت اصلی میبایست جمع بندی و مرور مطالب باشد و تست زنی و آزمون در صورت وجود زمان در اولویت های بعدی قرار میگیرد.همچنین از مطالعه کردن فقط چند درس خاص و یا تست زنی بدون مرور به شدت اجتناب کنید.
شرکت در اردوی مطالعاتی نوروزی برای همه داوطلبان میتواند مفید باشداما برای برخی از داوطلبان که در زمان نوروز فضای مطالعاتی مناسب و بدون مزاحم ندارند ارجح تر است .
بهتر است اردوی مطالعاتی نوروزی را در جایی ثبت نام کنیم که امسال اولین سال برگزاری آن نیست و سال های قبل نیزتجربه اردوی مطالعاتی را داشته اند. بعد مسافت خیلی برای محل برگزاری اردوی مطالعاتی مهم نیست چون در بازه زمانی اردو ترافیک زیادی در سطح شهر وجود ندارد که خسته کننده باشد و زمان زیادی را بگیرد. مهم این است در تمام مدت زمانی که در محل برگزاری اردو حضور داریم بتوانیم بهترین استفاده را ببریم و بهترین ورژن از توانمندی های خود را ارایه کنیم .
در درجه اول داشتن فضای مطالعاتی مناسب میتواند بیشترین کمک را به داوطلب بکند و در درجه بعدی انعطاف پذیر بودن است یعنی اینکه سایر خدمات اردو اجباری نباشد و اگر داوطلب خودش مشاور و برنامه ریزی ویژه ای دارد مجبور نباشد در کلاس ، همایش ، برنامه درسی و یا آزمونی که برایش مناسب نیست شرکت کند .
معمولا در اردوهای مطالعاتی نوروزی رفع اشکال درسی، آزمون، مشاوره ، برنامه ریزی درسی و سایر خدمات وجود دارد اما داوطلب بر حسب نیاز میبایست از آنها استفاده کند
وجود استاندارد های لازم ، ارایه امکانات آموزشی ورفاهی ،وجود نظم و مقررات  میتواند به کیفیت و راندمان مطالعاتی داوطلب کمک کند .
بهدلیل شیوع بیماری خطرناک کرونا ویروس در ایران و روند افزایشی سرایت بیماری، آموزش و پرورش ایران هرگونه اردوی دانش آموزی را ممنوع کرده است

لذا توصیه ما این است که فعلا در هیچ اردوی مطالعاتی یا همایش و یا هر جایی که جمع زیادی از افراد حضور دارند حاضر نشوید. مرکز مشاوره شهداد ابتدا قرار بود بزرگترین اردوی نوروزی ۹۹ را برگزار نماید که به جهت این مساله و لزوم حفظ سلامت داوطلبان ، اردوی مطالعاتی نوروز ۹۹ را به صورت آنلاین برگزار میکند و در هر نقطه ای از ایران و یا خارج از ایران که باشید میتوانید در این اردوی مطالعاتی شرکت کنید.

در این اردو برنامه ویژه جمع بندی برایتان ارسال خواهد شد ، و به صورت روزانه به صورت آنلاین در وبینار مشاوره ی دکتر شهداد شرکت میکنید و در پایان هر روز بر اساس بودجه بندی و برنامه آزمون آنلاین کوتاه (آزمونک) برگزار میشود. و به این ترتیب بدون ریسک و استرس و در معرض خطر بودن سلامتی میتوانید بهترین راندمان ممکن را در زمان مطالعاتی نوروز داشته باشید. 

 ، علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزییات اردو نوروزی آنلاین ۹۹ و ثبت نام به این لینک مراجعه کنند.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

سایر

اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات