معرفی دبیرستان پسرانه هیات امنایی لقمان حکیم|مشاوره تحصیلی شهداد

معرفی دبیرستان پسرانه هیات امنایی لقمان حکیم

در وب سایت این دبیرستان این چنین آمده است:

رشد متعادل و متوازن فرزند شما در دوران تحصیل در ابعاد آموزشی و تربیتی و کسب مهارتهای زندگی نیازمند همراهی شما با مربیان و ارتباط مفید و موثر با مدرسه و پایبندی به تعامل می باشد .بی شک هدایت «نظارت و حمایت از مولفه هایی است که در جایگاه خود و با روش های مبتنی  بر علوم تربیتی و یافته های آموزشی و پژوهشی و خرد جمعی می تواند مسیر رشد همه جانبه فرزندان را به دنبال داشته باشد و این مهم تحقق  نمی یابد مگر با همکاری و همراهی متقابل والدین و مربیان مدرسه .

با اتکال به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام و توجه والدین محترم و تلاش فردی و گروهی دانش آموزان و برنامه ریزی مناسب آموزشی و تربیتی مدرسه نیل به اهداف تعلیم وتربیت فرزندان عزیزمان فراهم گردد.

برای تحقق این مهم ضرورت آشنایی   با فعالیت های آموزشی و تربیتی و مفاهیم رایج در آموزش و پرورش و مدرسه  برای والدین گرامی احساس گردید لذا به بعضی از آن ها اشاره و نکاتی نیر به عنوان توصیه مطرح می شود تا با مطالعه دقیق آن و عزم راسخ  سال تحصیلی با موفقیت همه جانبه توام باشد .

توصیه ها :

دوره متوسطه اول (راهنمایی تحصیلی )یکی از مهمترین ایام زندگی فردی و اجتماعی و تحصیلی می باشد که گذر مناسب و معقول آن نیازمند توجه ویژه والدین و مدرسه است بنابر این تغییرات رفتاری فرزندان خود را با مسئولین مدرسه در میان بگذارید .

در صورت تاخیر فرزند خود هنگام مراجعت به منزل علت را پیگیری نمایید .

از در اختیار قرار دادن تلفن همراه به فرزندان در اوقاتی که در مدرسه حضور دارند جدا خوداری فرمایید

آخرهر  هفته به صورت تلفنی ودو هفته یکبار به صورت حضوری از وضعیت آموزشی و تربیتی فرزندتان آگاه شوید .

از انتخاب دوست و ارتباط آنان با دوست خود آگاهی داشته باشید .

فضای آرام خانواده یکی از مهمترین شاخص های پیشرفت تحصیلی و رشد شخصیت متوازن فرزندان است بنابراین توجه به این مهم ضروری می باشد .(مطالعه جزوه های آموزش خانواده ارسالی توصیه می شود )

توجه به امور معنوی در خانواده فرزندان را از سراشیبی و ناهمواری های زندگی مصون می دارد .

استفاده از رایانه و اینترنت توسط والدین و سایر اعضای خانواده که حالت اختصاصی  برای فرزندان نداشته باشد .

آئین نامه آموزشی وپرورشی و انضباطی مدرسه :

آشنایی با بعضی از مفاهیم

دانش آموز با ثبت نام و پر کردن فرم ثبت نام در این آموزشگاه ملزم به رعایت آن می باشد و در برنامه اجرایی درج گردیده تا همواره والدین و دانش آموزان عزیز مورد توجه قرار دهند تا حقوق فردی و اجتماعی دانش آموز حفظ گردد.

ارزشیابی تحصیلی و تربیتی :

ارزشیابی از دانش آموزان در فرآیند یاددهی یادگیری بخشی تفکیک ناپذیر از تعلیم و تربیت است که همواره در ایام سال تحصیلی با هدف بهبود کیفیت آموزشی و تربیتی اصلاح روش ها و …در جهت تحقق هدف های تعلیم وتربیت اجراء می شود .

تنوع ارزشیابی :

در جریان فرآیند  یاد دهی یاد گیری روش های متنوعی در جهت ارزشیابی از دانش آموزان به کار گرفته می شود که هر یک از اهمیت های خاصی برخوردار است و در تعمیق یادگیری موثر است (پرسش های شفاهی /آزمون های عملی /پرسش های عینی و انشایی /مشاهده رفتار /فعالیت های تحقیقاتی . انواع وسایل دست ساز و …)

تکالیف درسی :

انجام تکالیف درسی نیز بخشی از فرآیند یادگیری دانش آموزان محسوب می شود که دبیران متناسب با تدریس به آنان ارائه می کنند و دانش آموز ملزم است هر جلسه تکلیف درسی خود را انجام دهد و بهمراه داشته باشد .

تمرین درسی :

تمرین درسی فراتر از انجام تکالیف روزانه و هفتگی می باشد و دانش آموز باید برای تعمیق یادگیری خود با تمرین بیشتر یادگیری را در ذهن و رفتار خود پایدار نماید .

ارزشیابی های مستمر (تکوینی )در کلاس درس :

ارزشیابی های مستمر توسط دبیران در جریان آموزش و یادگیری ودر پایان هرمبحث آموزشی با هدف کسب اطلاع از میزان یادگیری دانش آموزان و مشخص شدن نقاط قوت وضعف یادگیری آنان انجام می گیرد و همانطور که اشاره شد به روشهای مختلف صورت می گیرد بنابراین دانش آموز باید همواره با مطالعه و انجام تکالیف درسی و تمرین و آمادگی لازم برخوردار باشد.

آزمون های هماهنگ استانی و ناحیه ا ی :

به منظور سطح سنجی و بررسی عملکرد دانش آموزان از نظر پیشرفت تحصیلی آزمون هایی بین مدارس استان (مسابقه علمی )و آزمون هایی بین مدارس ناحیه با تنوع درسی مختلف ( آزمون هماهنگ ) بر گزار می شود .که این آموزشگاه به منظور  آشنایی و آمادگی  دانش آموزان  در رقابت های علمی و آموزشی که در دوران تحصیل خود با آن مواجه می شوند در این آزمون ها شرکت می کند .

طرحهای اجرایی

برگزاری مسابقات آزمایشگاهی   :

مسابقات آزمایشگاهی در بین پایه های تحصیلی مدرسه با هدف کاربردی کردن آموخته های دانش آموزان و عینیت بخشیدن به یادگیری آنان  در سطوح مختلف  یادگیری از جمله روانی /حرکتی و …. برگزار می شود و به نفرات برتر لوح تقدیر و جوایز اهدا ء می گردد.

طرح ملاقات با  مشاور:

با توجه به دغدغه ی والدین نسبت به روحیه فرزندان خود در دوره متوسطه اول (راهنمایی) و مسائل خاص این گروه سنی و بنا به نیازوالدین در زمینه مشاور ،روزهای شنبه هر هفته از ساعت ۸صبح لغایت ۱۳ مشاور در آموزشگاه حضور دارند .و همچنین روحانی از ساعت ۱۱ لغایت ۱۲ به عنوان مشاور  مذهبی  در آموزشگاه حضور می یابند وپاسخگویی دانش آموزان و اولیا ء گرامی   در زمینه مسائل مربوطه می باشند .

طرح صبحانه سا لم :

آموزشگاه بنا دارد جهت ترویج فرهنگ صرف صبحانه در بین دانش آموزان  هفته ای یک روز را به عنوان روز صرف صبحانه سالم  ،دانش آموزان با حضور دبیران بر سر سفره  نشسته  و صبحانه میل بفرمایند تا اینکه فرهنگ خوردن صبحانه دربین   دانش آموزان جا افتاده و در کنار دبیران محترمشان احساس آرامش و صمیمیت  نمایند .در صورت حمایت  فکری و مالی وکمک حضوری اولیاء گرامی .

طرح کلاسهای موضوعی :

در یک کلاس موضوعی کلیه تجهیزات و امکانات آموزشی در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد تا معلم بتواند با کمک این امکانات ضمن تدریس تئوری مفاهیم کتاب های درسی ، با انجام کار عملی به انتقال مفاهیم و یادگیری بیشتردانش آموزان کمک کند زیرا با انجام کار عملی یادگیری آسانتر شده و در زمان صرفه جویی می شود . بعلاوه آموخته ها در ذهن دانش آموزان حک می گردد و همچنین باعث رشد خلاقیت و نوآوری و بالابردن روحیه کار گروهی بین دانش آموزان می شود.

اهداف

  • ارتقاء کیفیت آموزشی و پرورشی .
  • بهره برداری از ظرفیت مشارکت مردم در اداره مدرسه .
  • ارائه الگوی مناسب مدرسه داری مبتنی بر سیاست مدرسه محوری .
  • تحقق عدالت آموزشی .
  • تقویت استقلال نظام مدیریتی ، مالی و اجرایی مدارس.
  • ترغیب خیرین ( حقیقی و حقوقی ) به مشارکت در احداث یا اداره مدرسه .

نشانی:

اصفهان- میدان جمهوری اسلامی (دروازه تهران) خیابان امام خمینی – کوچه ۴۵ ( شهید جعفریان )

معرفی دبیرستان ها

0 0 رای
Article Rating
اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات