معرفی دانشگاه فنی کارادنیز|مشاوره تحصیلی شهداد

دانشگاه فنی کارادنیز (KTU) در سال ۱۹۵۵ در ترابزون، منطقه دریای سیاه ترکیه تاسیس شد و چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه است و اولین دانشگاه دولتی تحقیقاتی در خارج از استانبول و آنکارا می باشد. پس از یک دوره ۸ ساله، در ۱۹ سپتامبر ۱۹۶۳، دانشکده های علوم طبیعی، مهندسی عمران، معماری که پایه های اصلی دانشگاه دانشگاه کارادنیز ترابزون هستند، تاسیس شدند.

آموزش در دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشگاه فنی کارادنیز هنوز با معرفی دپارتمان های جدید گسترش می یابد. دانشکده های ارتباطات و دندانپزشکی ترکیه در این کارادنیز جدیدترین واحد های دانشگاهی تاسیس شده هستند. دانشکده های علوم دارویی و فنی و مهندسی در حال پردازش برای ورود به عرصه آموزش و پرورش و تحقیقات هستند.

این دانشگاه دارای یک برنامه عالی اراسموس است که هر ترم تا ۲۰ دانشجو را از کشورهای مختلف میزبانی می کند. پردیس بزرگ دانشگاه دارای ۱۵ دانشکده، یک مدرسه عالی موسیقی و هنر، مدارس سازمانی، کالج ها و مراکز تحقیقاتی است. خوابگاه ها، کافه تریا، رستوران ها، محوطه ورزشی، دستگاه های خودپرداز و غیره داخل پردیس قرار دارند.

دوره های تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشگاه کارادنیز ترابزون دارای بسیاری از دانشجویان خارجی است که نه فقط از طریق برنامه اراسموس، بلکه دانشجویان کشورهای دیگر می توانند برای تحصیلات تکمیلی در کارادنیز درخواست دهند و از مزایای بسیاری مانند خوابگاه مجانی و دیگر چیزها برخوردار شوند. یک استخر، یک محل کنسرت، یک نمایشگاه یونانی قدیمی و با ارزش تحصیلی بالا در یک محوطه دانشگاه قرار دارند. تدریس در دانشگاه فنی کارادنیز عمدتا ترکی است. با این حال، تقاضای روز افزون نسبت به داشتن دوره های زبان انگلیسی، توسط دولت مورد توجه قرار گرفته است. پیشرفت های اخیر شامل پذیرش بخش های جدید در برنامه آمادگی انگلیسی اجباری قبل از شروع برنامه های آموزشی است.

امکانات دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشجویان زیادی از طریق اراسموس به خارج از کشور می روند، دانشگاه دارای توافق زیادی با بسیاری از دانشگاه های اروپا و همچنین ایالات متحده و ژاپن و یا کشورهای آفریقایی است. هر دانشکده دارای ساختمان خصوصی است که بسیار جذاب است و همچنین دارای پردیس های دیگر در اطراف شهر می باشد. آنها دارای گروه های عالی دانشجویی هستند که همیشه همراه دانشجویان به سفرهای مختلف در اطراف شهر و همچنین به گرجستان که نزدیک ترین کشور به ترکیه است، می روند. آنها همیشه کنفرانس ها و نشست های بین الملی برگزار می کنند که همیشه برای دانشجویان بسیار کمک کننده است.تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون در رتبه متوسط وزارت علوم ایران قرار گرفته است.

دانشکده ها

  • دانشکده پزشکی

مدرسه عالی بهداشت ترابوزان: مامایی، پرستاری

  • دانشکده تربیت معلم گیره سون :

دبیری در رشته های: پیش دبستانی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی استانبولی

  • دانشکده علوم پایه و ادبیات گیره سون: بیولوژی، تاریخ

مدرسه عالی بهداشت گیره سون: مامایی، پرستاری

  • دانشکده مهندسی گوموش خانه:

مهندسی در رشته های: عمران، زمین شناسی

  • دانشکده کشاورزی اُردو: تولید گیاهی
  • دانشکده جنگل: مهندسی صنایع جنگلی، معماری روستایی، مهندسی جنگل
  • دانشکده تربیت معلم ریزه: دبیری کلاسداری
  • دانشکده علوم پایه و ادبیات ریزه: بیولوژی، فیزیک، شیمی
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده منابع آبی
  • دانشکده علوم دریایی سورمنه: مهندسی تکنولوژی امور ماهیان، مهندسی کشتی سازی، مهندسی عرشه کشتی

رشته های تحصیلی دانشگاه کارادنیز :

  • دانشکده تربیت معلم فاتح: دبیری در رشته های: تکنولوژی های رایانه ای و آموزشی، بیولوژی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، معلولیتهای شنوایی، شیمی، ریاضیات، پیشدبستانی، مشاوره و راهنمایی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی، مشکلات هوشی
  • دانشکده علوم پایه و ادبیات: فیزیولوژی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد کار و روابط صنعتی، اکونومتری، اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مالیه، روابط بین الملل
  • دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریک ـ الکترونیک، ساختمان، عکسبرداری، زمین شناسی، ژئوفیزیک، معماری(داخل ساختمان)، معدن

امکانات

۴۰۰۰ دانشجو در مجتمع رفاهی قانونی وابسته به سازمان اعتبار و خوابگاهها، ۱۸۰۰ دانشجو در مجتمع رفاهی فاتح و ۱۵۰ دانشجو نیز در مجتمع واقع در مرکز شهر ترابوزان اقامت دارند. علاوه بر آنها، در شهرهای اردو ، ریزه و گوموش خانه نیز به ترتیب خوابگاههایی با ظرفیت۷۵۰ نفره، ۶۲۵ نفره و ۷۹۰ نفره وجود دارند.

در مجتمع رفاهی قانونی سالن غذاخوری نیز وجود دارد که دانشجویان میتوانند ناهارشان را در آن صرف نمایند. در مجتمع های رفاهی دیگر نیز غذای دانشجویان تأمین میشود.

فعالیت ها

فعالیت فرهنگی دانشگاه در زمینه های تئاتر، فرهنگ عامه، هنر و موسیقی مردمی، ارکستر موسیقی پاپ، گردش، سینما میباشد. دانشگاه دارای دو سالن بزرگ و یک سالن کنفرانس است.دانشگاه علاوه بر میادین ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال، دارای یک استخر شنای باز و یک سالن ورزشی بسته میباشد. دانشجویان در طول سال میتوانند از امکانات فوق بهره مند شوند.

تحصیل در خارج از کشور

0 0 رای
Article Rating
اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات