معرفی دبیرستان برهان|مشاوره تحصیلی شهداد

در وب سایت دبیرستان برهان این چنین آمده است:

با عرض تکریم و تعظیم به پیشگاه قدسی حضرت امام عصر«عج»، درود بی‌کران بر ارواح پاک شهداء، صلحاء، علماء، اولیای حق و مجاهدین راه عدالت و آزادی، خصوصاً شهیدان انقلاب‌اسلامی و دفاع مقدس که با بذل جان‌های پاک خویش از شرف و حیثیت این مرز و بوم پاسداری نمودند.

امروز گرچه به جنگ نظامی مبتلا نیستیم، امّا به مبارزه‌ای بزرگ‌تر و جهادی اکبر نیازمندیم (جهاد علمی، فرهنگی و اخلاقی) زیرا برای رشد و توسعه مادی و معنوی و رقابت در عرصه‌های جهانی و نیل به استقلال کامل فرهنگی و اقتصادی و تحقق‌آرمان‌های آزادی‌خواهانه و عدالت‌مدار، شایسته است با تکیه بر هویت ملّی و تاریخی خویش به تلاشی گسترده در جهت تهذیب نفس، تعمیق باورهای دینی و تقویت انضباط فردی و اجتماعی، امر پژوهش و تلاش علمی بپردازیم.

کار، کوشش، تعلیم و تعلّم، مسئولیت‌پذیری، مشارکت‌جویی، مهر ورزیدن و خدمت کران را «ارزش» بدانیم و با برنامه‌های مبتنی بر اصول تعلیم و تربیت پویا، ارزش‌های انسانی را در فرزندانمان نهادینه نماییم.

ما پیروان دین مُبینی هستیم که اولین پیام سروش غیبی آن با «خواندن» آغاز شده (اقرأ باسم رَبُّک الَّذی خَلَق) و در کتاب مقدس‌اش به «قلم» سوگند یاد شده (ن وَالقَلَم وَ ما یَسطَروُن) و تأکید و توصیه شده که از گهواره تا گور به دنبال دانش باشید (اُطلبُ العِلم مِنَ المَهدِ اِلی اللَحَد) حتی اگر آن علم و دانش در دورترین نقاط جهان قرار داشته باشد (اُطلبُ العِلمِ وَ لو بالسّین) و نه تنها قدر و منزلت عالم و جاهل را یکسان ندانسته (هَل یستَوِی الَّذین یَعلَموُنَ و الَّذینَ لا یَعلَموُن)، بلکه جوهر قلم دانشمندان خدا باور و مردم‌گرا را برتر از خون شهیدان تعبیر نموده است. (مداد العُلماء أَفضَلُ مِن دماءُ الشُهداء)

از سوی دیگر در آموزه‌های دینی ماست که خداوند موقعیت قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آن قوم، خود خواهان تغییر باشد. (انَّ الله لا یُغیّر ما بِقومٍ حتّی یغیّروا ما بأنفُسَهِم) و بالطبع این تغییر مستلزم ترسیم هدف، تقویت انگیزه کسب ارزش و سجایای اخلاقی، برنامه‌ریزی صحیح و پایداری و تلاش مستمر خواهد بود.

مدرسه نهادی است که با هماهنگی خانواده می‌تواند نقش عمده‌ای در شکل‌گیری شخصیت فراگیران بر اساس خدا محوری، خودباوری، افزایش اعتماد به نفس، پویایی، خلاقیّت، کسب مهارت‌های زندگی و روابط صحیح اجتماعی، مشارکت‌پذیری، رعایت حقوق دیگران و فراگیران نظم، صبر و کسب آمادگی هر چه بیش‌تر برای حضور فعال و مقبت در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

دبیرستان و مرکز پیش‌دانشگاهی برهان با استعانت از درگاه الهی و استمداد از همت والای اساتید ارجمند، اولیای گرامی و دانش‌آموزان عزیز، عزم آن دارد که برنامه‌های آموزشی و تربیتی خود را در در راستای اهداف فوق تنظیم نموده و با تلاشی روزافزون در این مسیر گام بردارد.

هدف از تاسیس این مجتمع فراهم آوردن محیطی علمی ، شاد ، فرهنگی و ایجاد پایگاهی برای تحکیم مبانی اعتقادی ، اخلاقی و آموزشی دانش آموزان می باشد.

این مجتمع با به کارگیری آموزگاران ، دبیران و اساتید مجرب و توانا در امور آموزشی و پرورشی در سه مقطع تحصیلی و همچنین برنامه ریزی و انجام مراحل پایانی هوشمند سازی سعی دارد نظام نوین آموزشی تعلیم و تربیت را با توانایی مضاعف در سال جاری و سالهای آتی انشاءا… تداوم بخشد.

شورای برنامه ریزی

شورای برنامه ریزی مرجع تصمیم گیری و اجرای برنامه ها را برعهده دارد و اعضای آن عبارتند از: مدیریت ، معاونین و نماینده معلمین

اهداف برنامه

  • برنامه ریزی بر اساس “دانش آموز محوری” است لذا نحوه و چگونگی یادگرفتن مهمتر از فقط یاد دادن است و همانطوریکه مستحضرید یادگیری یک فرآیند است و سعی و تلاش دانش آموز در طول یک نوبت (ترم) و در نهایت تا پایان سال تحصیلی مد نظر می باشد.
  • تاکید بر آموزه های اخلاقی و دینی متناسب با سن دانش آموزان مد نظر می باشد . فراهم نمودن محیطی سالم ، با نشاط ، قابل اعتماد و کنترل موارد رفتاری و اطلاع رسانی به موقع تا حصول نتیجه مطلوب جزء موارد اساسی برنامه ها می باشد.
  • کنترل و نظارت دائمی موارد آموزشی و بررسی نقاط ضعف و قوت آن مبتنی بر نظام ارزشیابی توصیفی
  • برگزاری مسابقات علمی و پرورشی در تابستان و منزل
  • تشکیل جلسات آموزش خانواده ( با دعوت از متخصصین تعلیم و تربیت )

امکانات

مجتمع در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و بیش از ۴۰۰۰ مترمربع بنا در ۵ طبقه

زیر همکف مجتمع

۳۰۰متر مربع سالن غذاخوری و آشپزخانه

۲۰۰ متر مربع نمازخانه

کارگاه حرفه و فن به مساحت ۵۰ متر مربع
سالن چند منظوره اجتماعات و ورزشی به مساحت ۲۰۰ متر مربع

طبقه همکف

دارای ۱۰ اتاق اداری (مدیریت ، معاونت ، اتاق دبیران، حسابداری، امور دفتری، واحد تکثیر و …)

طبقه اول

دارای ۱۰ کلاس استاندارد

طبقه دوم

۹  کلاس استاندارد مقطع راهنمایی

کتابخانه به مساحت ۸۴ متر مربع با کلیه امکانات و مجهز به دستگاه ویدئو پروژکشن و پرده نمایش و بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب

طبقه سوم

آزمایشگاه علوم به مساحت ۵۰ متر مربع با کلیه وسایل و امکانات آزمایشگاهی

اتاق سمعی و بصری

سایت کامپیوتر به مساحت ۶۶ متر مربع دارای ۲۰ دستگاه کامپیوتر

سالن اجتماعات به مساحت ۳۰۰ متر مربع به گنجایش ۳۰۰ نفر

معرفی دبیرستان ها

0 0 رای
Article Rating
اشتراک
اطلاع رسانی به
guest
0 Comments
بازخورد داخلی
مشاهده تمام نظرات